iyimi boyle bilgi sitesi

Göbek Yağlarını Eritmeyi Engelleyen 4 Büyük Hata

Göbek Yağlarını Eritmeyi Engelleyen 4 Büyük Hata

Erkeklerin ve kadınların en önemli sorunlarından biri göbekte biriken fazla yağlardır. Estetik yönden ve sağlık yönünden son derece olumsuz etkileri vardır. Birçoğumuz göbeğimizde biriken fazla yağlardan kurtulmak isteriz ama bu başarılması en zor olandır. Kolay alınan ama zor verilen göbek yağları,  diyabetten kalp hastalıklarına kadar çeşitli sağlık sorunlarına yol açıyor. Bu yüzden göbek eritmek ciddiye alınması gereken bir konudur. Göbeğinizde biriken fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız öncelikle nerede hata yaptığınızı bulmanız gerekiyor. B u yazımızda bu hatalara değineceğiz.

Göbek Yağlarını Eritmeyi Engelleyen 6 Büyük Hata

1- Yeterince su içmemek: Yapılan en büyük ve etkili hatalardan biri yeterli su içmemek. Bedenimizin sağlıklı bir şekilde işleyişini sürdürebilmesi için en gerekli yakıt, şüphesiz sudur. Yeterince su içmiyorsanız sadece bu mükemmel işleyişi bozmakla kalmaz göbek bölgenizde toplanan o yağları eritmekte de zorlanırsınız. Metabolizmayı hızlandırmak, ödem attırmak, bedeni toksinlerden temizlemek, tokluk hissi sağlamak; suyun kilo verme ile ilgili en önemli faydasıdır. Bu yüzden siz siz olun, bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

2- Stres: Sağlığımıza sigaradan ve alkolden daha fazla zarar veren stres, göbeğimizdeki fazla kilodan da sorumlu. Stres, sadece ruhsal sağlığı değil bedensel dengeyi de derinden etkiliyor. Stresli olduğumuzda bedenimiz her zamankinden daha fazla kortizol hormonu salgılıyor. Bu da metabolizma hızından kan şekeri dengesine sindirim sisteminden bağışıklık sistemine kadar bedenin her bölümünü olumsuz etkiliyor. Stres nedeniyle artan kortizol hormonu da özellikle göbek ve bel çevresinde yağlanmaya yol açıyor.

3- Sağlıklı beslenmeme: Öncelikle baştan söyleyelim. Güne başlarken iyi bir kahvaltıyı sakın ama sakın atlamayın. Kilo almanızı etkileyen bir faktör de yemeniz gereken zamanlarda yemek yememek. Daha açıkçası öğün atlamak.. Bu da göbek yağlarını eritmeye çalışırken en çok yapılan hatalardan biridir. Özellikle kahvaltıyı atlarsanız ya öğle yemeği vakti gelmeden aşırı acıkırsınız ya da bir sonraki öğünde kontrolsüzce yiyecek tüketebilirsiniz. Bu da kilolarınızdan kurtulmanızı sekteye uğratır. Öğün atlamak kan şekeri dengenizi de bozar. Özetle siz “Bir öğün atladım, aç kaldım. Daha çabuk kilo vereceğim” diye yanlış bir düşünceye kapılırsanız ne göbekteki fazla yağlar gider ne de formunuzu koruyabilirsiniz. Metabolizmanızın düzenli bir şekilde çalışması için ana öğünleri atlamayın ve ara öğünleri de yok saymayın. Yapay tatlandırıcı kullanmayın, şekeri hayatınızdan mümkün olduğu kadar uzaklaştırın. Piyasada satılan ambalajlı gazlı içeceklerden de meyve sularından da uzak durun. Çay ve kahvenizi içine şeker eklemeden tüketin. Taze sebze ve meyveler, protein alabileceğiniz balık, et gibi besinler, sindirim sisteminizin düzenli çalışmasını ve kan şekerinizin dengede kalmasını sağlayacak lifli besinlerdir. Sağlıklı besinler sofranızda düzenli olarak yer alsın.

4- Hareketsiz yaşam: En önemli maddeyi en sona sakladık. İnsan vücudu, taş devrindeki koşullara göre dizayn edilmiştir. Peki insanlar taş devrinde ne yapardı?. Sabah erken saatte kalkıp, buzdolabını açıp birbirinden güzel yemek çeşitleriyle kahvaltı hazırlardı. Şaka şaka :) Tabii ki erken kalkıp avlanmaya veya yiyecek toplamaya giderdi. Yani daha kahvaltı bile yapmadan harekete geçti bile. Önce yiyecek bulacak sonra yiyecek. Beslenmek için çok enerji harcamak zorunda. Bu durumda kilo alması imkansız. Peki biz ne yapıyoruz siz kıyaslayın artık. Özetle diyoruz ki çılgınlar gibi, taş devrinde yaşarcasına hareket edin. Bol bol yürüyüşe çıkın. Spor yapın. Yüzün. Bol bol hareket etmezseniz ne kadar az da yemek yeseniz o göbeğinizdeki fazla kilolardan kurtulamazsınız. Nokta.

Zayıflamak için doğru sitedesiniz :) Bu konuya kafayı taktık. İyimiboyle sitesinde zayıflama garanti. İşte zayıflama ile ilgili ve etkili diğer yazılarımız.

Taş Devri Diyeti ile Sağlıklı Zayıflama Garanti
Göbek Eriten Yoğurt Kürü Tarifi
Göbek Eritmenin En Etkili Yolları
Zayıflamak İsteyenler Buraya Hangi Egzersiz Ne Kadar Kalori Yakıyor
Zayıflamak İsteyenlerin Dostu İştah Kesen 5 Yiyecek
Yeni Zayıflama Trendi Karanfilli Su İçerek Zayıflayın
Sağlıklı Zayıflama
2 Ayda 6 kilo Verdiren Denenmiş Formüller
Hedeflediğiniz Kiloya Ulaşmanızı Sağlayacak 18 Basit Kural
Yatarak Kilolarınıza Veda Edin
En Çok Yağ Yakıcı 10 Besin
Doğal Yollarla Kalça Yağları Nasıl Yakılır
Yağ Yakıcı Süper Tarif
Kısa Sürede Kilo Vermenizi Sağlayan Besinler
Zayıf Görünmenin Püf Noktaları
12 Günde Basenleri Zayıflatan Mucize Kür
Yeşil Çay Zayıflatır mı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.