iyimi boyle bilgi sitesi

En Çok Yağ Yakıcı 10 Besin

Güncel Bilgiler 9 Mart 2018
En Çok Yağ Yakıcı 10 Besin

Bazı besinler, vücudunuza girdikten sonra yağ yakma özelliği bakımından diğer besinlere göre daha etkilidir. Bazı besinlerinde yağ yakma özelliği olmadığı halde tok tutma özelliği sayesinde iyi bir diyet besini olabilmektedir. Zayıflamak isteyenler buraya. Haydi fazla kilolarımızı verelim artık.

En Çok Yağ Yakıcı 10 Besin

1- Greyfurt: C vitamini, yağın doğru bir şekilde yakılmasına yardımcı olur. C vitamini açısından en zengin gıdalardan biri şüphesiz greyfurttur. Kahvaltıda yarım greyfurt yerseniz veya yemek yemeden 30 dakika önce yerseniz, kendinizi daha doygun hissedecek ve daha az yemek isteyeceksiniz. Greyfurt tok tutma ve yağ yakma özelliği ile listenin 1 numarası olmayı fazlasıyla hak ediyor.

2- Karabiber: Karabiberde bulunan Piperin, vücudunuzdaki yağ hücrelerinin oluşumunu azaltma konusunda oldukça etkilidir. Karabiber ayrıca metabolizmanızı hızlandırmaya da yardımcı olur.

3- Tarçın: Tarçının kan şekeri seviyesini düşürdüğü bilinen bir gerçektir. Bazı yiyeceklere tarcın ekleyebilirsiniz ya da içecek olarak tüketebilirsiniz. Tabii aşırıya kaçmak yok.

4- Yumurta: Yumurtaların faydaları saymakla bitmez. Yumurtanın kalorisi düşüktür ve her yumurta ortalama 7 gram protein içerir. Araştırmalar, kahvaltıda yumurta yenmesi durumunda diğer öğünlerde daha az yemek yiyeceğinizi göstermektedir.

5- Elma: Eğer zayıflamak istiyorsanız şeker krizinizi bastıracak doğal besinlere de ihtiyacınızı olacak. İşte bu anda elma devreye giriyor. Elma şekerli şeyler yeme isteğinizi azaltacaktır. Elmayı kabuğu ile birlikte yemeniz durumunda, çok fazla lif ve su içermesinden dolayı sizi tok tutacaktır. Bu doygunluk hissi neticesinde az yemek durumunda kalır ve kilo vermeye başlarsınız.

6- Yeşil Çay: Zayıflamak istiyorsanız yeşil çayı baş tacınız yapmanız lazım. Yeşil çayın vücut yağıyla mücadeledeki önemi bilinmektedir. Sitemizde yeşil çay hakkında birçok makale vardır. Yeşil çay ile ilgili diğer konuları görmek isteyen arkadaşlar iyimiboyle sitesinin arama kutusuna yeşil çay yazması yeterli. Yeşil çayda bulunan fitokimyasal kateşin maddesi metabolizmayı hızlandırdığı bilinmektedir.

7- Yaban Mersini: Adını çok duyduğumuz ama pek yemediğimiz bir meyvedir. Yaban mersini çok yüksek oranda lif içermektedir. Ayrıca antioksidan açısından da zengin olan yaban mersini, harika bir lezzete sahiptir. Ayrıca kalorisi de çok düşüktür.

8- Badem: Fındık ve badem gibi kuruyemişler genel olarak vücuttaki yağ kaybına yardımcı olurlar. Bu kuruyemişler bulundurdukları protein, lif ve sağlıklı yağlarla kalbiniz için oldukça faydalıdır. Sağlıklı bir beslenme diyetinde badem yer almalıdır.

9- Kırmızıbiber: Kırmızıbiberi yediğinizde yağ yakımınız hızlanacaktır. Kırmızıbiber, iştahı bastırdığı bilinen kapsaisin maddesini içermektedir.

10- Kahve: Eğer kahve size çarpıntı yapmıyorsa, hayatınızda mutlaka kahveye yer verin. Araştırmalar, kahvenin metabolizmayı hızlandırdığını göstermektedir. Kahve faydalı diye çok da fazla kahve tüketmeyin. Günlük kahve alımınızı 1-3 bardak arasında tutmanız gerekmektedir.

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

Betul arshib 16 Mart 2018

Peki sade kahvemi yoksa sut tozu ekleye bilirmiyiz sekersiz