iyimi boyle bilgi sitesi

Sağlıklı Zayıflama

Sağlık 27 Ağustos 2015
Sağlıklı Zayıflama

Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan şişmanlık birçok hastalığın davetçisidir. Eğer fazla kilonuz varsa bu fazla kilonuzdan mutlaka kurtulmanız gerekir. Sadece sağlık yönünden değil, aynı zamanda çevrenizde bu şişmanlık konusu yüzünden sizinle dalga geçilmesi de ayrı bir sıkıntıdır. Bu yüzden sağlıklı bir zayıflama programı ile şişmanlıktan kurtulup size şişman diyenlere pişmanlık duygusu yaşatın. İnsanoğlu bir şeyi yapmak isterse bunu mutlaka başarır. Başarı için sabır ve çalışma çok önemlidir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız bu işi kuralına göre yapmalısınız. Peki sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verebiliriz?

 

Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Vermek İçin Neler Yapmalıyız?

Diyet programı: Sağlıklı bir zayıflama programı için öncelikle sağlık durumunuza uygun bir diyet programını uygulanız gerekiyor. Mutlaka bir diyetisyen ile görüşerek kendinize en uygun diyet programını uygulayın. İnternet sitelerinde gördüğünüz veya çevrenize duyduğunuz diyet yöntemleri sağlığınıza zarar verebilir. Zayıflamak için doktorunuza başvurduğunuzda size kan testleri yapacak ve sizi muayene edecektir. Çıkacak sonuçlara göre size en uygun diyet programını doktorunuz verecektir. Size verilen bu diyet programını eksiksiz bir şekilde düzenli olarak uygulayın. Mutlaka işe yarayacaktır. Burada önemli olan sabır ve iradedir.

Düzenli olarak spor yapmalısınız: Bir diyetisyene gittiğiniz ve elinizde size ait bir diyet programı var. Buraya kadar her şey süper. Zayıflama için ilk adımı attınız ve şimdi sıra ikinci adımda. Sağlıklı zayıflama için ikinci adımımız ise düzenli spor yapmaktır. Her gün olmak zorunda değil haftada 2-3 de olabilir. Burada amaç düzenli ve programlı olabilmektir. Düzenli spor olarak doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz yada yüzme ile ilgilenebilirsiniz. Bir bisiklet alıp güzel bir parkurda bisiklet sürebilirsiniz. Örnek olarak 1 haftalık bir spor programında toplam 3 günü spora ayırdığınızı düşünürsek, birinci gün yürüyüş, ikinci gün bisiklet sürme, üçüncü gün yüzebilirsiniz. Böylelikle tüm tüm kaslarınız çalışacak ve spor sıkıcı olmayacaktır. Bir hafta sürekli yürümek sıkıcı olabilir yada bisiklet sürmek sıkıcı olabilir. Ama bir haftalık program içinde dilediğiniz sırada bunları karışık yapmak daha eğlenceli ve sağlıklı olacaktır.

Bitkisel zayıflama çaylarından destek alabilirsiniz. Yapılan son araştırmalara göre zayıflama bitki çaylarının kilo vermekte yardımcı olduğu düşünülmektedir. Sizde zayıflama çaylarından biraz destek alabilirsiniz. Ama bu çayları çok fazla tüketmeyin. Her bitkisel üründe olduğu gibi zayıflama çaylarının da yan etkileri olabileceğini sakın unutmayın. Örnek vermek gerekirse kafein içeren çaylar uykusuzluğa ve çarpıntıya neden olabilir. Benim önerim 2 günde bir sadece bir bardaktır. Sağlıklı kilo verme konusunda en önemli noktalar diyet programı ve düzenli spordur. Zayıflama çaylarının faydası günümüzde çok tartışılmaktadır. Şüphesiz zayıflama çaylarının kilo vermekte faydası vardır. Ama tek başına zayıflama çayı içerek kilo vermeyi beklemeyin. Zayıflama çayları sadece destek görevinde bulunur tek başına etkisi yoktur. Siz her şeyi bir güzel yedikten sonra zayıflama çayı içerek zayıflayacağınızı düşünmeyin. Böyle bir zayıflama yoktur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.