iyimi boyle bilgi sitesi

Taş Devri Diyeti ile Sağlıklı Zayıflama Garanti

Taş Devri Diyeti ile Sağlıklı Zayıflama Garanti

Paleo diyeti yani taş devri diyetiyle fazla kilolarınızı sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz. Bu basit diyet yöntemini kullanan kilolu kişiler, kısa bir süre sonra zayıflamaya başlıyor. Diyetin en önemli özelliği ise doğal olması. Bu diyet kanser hastaları, otizmli çocuklar, diyabet hastaları ve kalp hastaları gibi birçok hastalıkta kişilere uygulanıyor ve çok iyi sonuçlar elde ediliyor. En sağlıklı beslenme insanoğlu için taş devri dönemindeydi. Sonunda sağlıklı diyetini formülü bulundu. Son zamanların popüler zayıflama diyetini bizde sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Taş Devri Diyeti Nasıl Uygulanır

1– Bu yöntem isminden de anlaşılacağı gibi doğal beslenme şekli olarak karşımıza çıkıyor. Yani sucuk, sosis ve salam tarzı ürünler kesinlikle yasak.

2– Bu diyette şeker, tuz ve unu hayatınızdan çıkarmalısınız. Bu 3 beyaz taş devrinde de yoktu ve artık sizin beslenme programınızda da yok.

3– Buğday içeren ürünler kesinlikle bu beslenme programında bulunmuyor. Ekmek ve hamur işi beslenme yok.

4– Tavuk ve kırmızı eti organik olması şartıyla tüketebilirsiniz. Malum taş devrinde insanoğlu avlanır ve kendi etini bulurdu. Şimdi şehirde ava çıkın demiyoruz ama en azından güvenilir bir kasap bulun ve doğal koşullarda beslenmiş bir hayvanın etini alın.

5– Yumurtayı sadece kayısı kıvamında haşlayıp yemeniz gerekir. Yumurtanın en sağlıklı hali olduğu söyleniyor.

6– Şeker oranı yüksek sebzeler yasak. Mesela havuç, muz, patlıcan gibi yiyecekler beslenme programında yok ama bol lif içeren kerevizi bolca yiyebilirsiniz.

7– Cips, kola, yapay meyve suları tamamen yasak.

8– Pasta, kek gibi şekerli yiyecekler yasak.

9– Günlük su ihtiyacınızı mutlaka sağlayın.

10– Çıkın dışarı, biraz yürüyüş yapın. Taş devrinde insanoğlu sürekli hareket halindeydi. Bir besin bulmak için saatlerce hatta günlerce uğraşırdı. Biz ise buzdolabını açıp 1-2 dakikalık bir eforla yiyeceğe ulaşabiliyoruz. Bu diyette spor yapmak veya yürüyüş yapmak çok önemli. Unutmayın her hareketinizi taş devrinde yaşıyormuş gibi düşünün ve ona göre beslenin.

Paleo(Taş Devri Diyeti ) Beslenme Listesi

Taş devri diyeti için bir örnek program sunuyoruz.

Sabah kahvaltısı için

Bir adet haşlanmış yumurta(kayısı kıvamında)
Taze sıkılmış kereviz suyu ya da yarım avokado

Ara öğün olarak

İki adet ceviz ya da badem yiyebilirsiniz. Gün içerisinde herhangi bir bitki çayını tüketebilirsiniz. Bitki çayını poşette olanlardan değil, kuru bitki olarak aktarlardan alın. Poşet çaylar kanserojendir.

Öğle yemeği için

Buharda pişirilmiş sebze yemeklerini tercih edin.
Ton balıklı salata yiyebilirsiniz.
Bir küçük kase yoğurt mutlaka sofranızda yer almalıdır.

Akşam yemeği

Yarım porsiyon protein içeren etli yiyecek. Kırmızı et, balık eti, tavuk eti olabilir. Doğal olsunda.
Bir tabak yeşillik salatası (biraz zeytin yapı olabilir).
İki adet brüksel lahanası yiyebilirsiniz.

Akşam yemeğinde sonra yemek yok. Sadece bitki çayı içebilirsiniz. Tüm diyet programları gibi bu diyet programını da bir diyetisyen gözetiminde yapmak sağlıklı olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.