iyimi boyle bilgi sitesi

Yatarak Kilolarınıza Veda Edin

Yatarak Kilolarınıza Veda Edin

Kilo vermek için kendinizi aç bıraktınız olmadı, spor yaptınız olmadı. Yatarak mı zayıflayacağım diyenleriniz mutlaka olacaktır. Egzersiz yapmadan, kendinizi yormadan terlemeden kilo verebilmeniz mümkün. Yatmadan önce yapacağınız bir takım değişiklikler kilo vermenizi sağlayabilir. İşte sizlere metabolizmanızı yatarken bile çalıştıracak ve uykunuzda kilo vermenizi sağlayacak bazı önemli bilgiler.

Yatarak Zayıflama Yöntemleri

1- Üzüm suyu: Yapılan araştırmalara göre üzümde yer alan resveratrol adlı madde vücudunuzda yağ yakım sürecini büyük ölçüde hızlandırıyor. Yatmadan hemen önce bir bardak üzüm suyu hem sağlıklı beslenmeniz açısından hem de vücudunuzdaki kötü yağları arındırması yönünden oldukça etkili bir yöntem olacaktır.

2- Aydınlık odada uyumayın: Aydınlık bir odada uyumak, vücudun melatonin üretimini durdurmaktadır. Bu durum, yorgun uyanıp, sabahları daha fazla yiyecek tüketmenize sebep olur. Siz siz olun sağlıklı bir hayat için mutlaka karanlıkta uyuyun. Gece lambaları hayatınızı karartır.

3- Çıplak uyuyun: En etkili maddeyi en sona bıraktık. Uzmanlar çıplak uyuyan kişilerin yağ yakımını hızlandırdığını öne sürüyor. Bu durum, uyku sırasında bedeninizin soğuyarak ısınmak için yağları yakmasıyla gerçekleşiyor. Bu sebepten dolayı çıplak uyuyan kişilerde metabolizma hızı daha fazladır. Çıplak uyuyun fazla kilolarınız siz uyurken gitsin.

Not: Bu yukarıda yazılan maddeler kilo vermenizde elbette çok etkili olabilir ama beslenmenize dikkat ederseniz. Siz bol ekmek ve dengesiz aşırı beslenmeye devam ederseniz, bütün gün çıplak da gezseniz zayıflayamazsınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.