iyimi boyle bilgi sitesi

Zayıflamak İsteyenlerin Dostu İştah Kesen 5 Yiyecek

Zayıflamak İsteyenlerin Dostu İştah Kesen 5 Yiyecek

Fazla kilolarınızdan artık kurtulmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. İyimiboyle sitesi olarak zayıflama konusunda oldukça etkili yöntemleri sizlerle paylaştık ve paylaşmaya da devam ediyoruz. O fazla kilolar gidecek başka yolu yok. Kilo vermek istiyorsanız ve iştahınızın önüne bir türlü geçemiyorsanız birazdan vereceğimiz listedeki besinler, bu konuda size yardımcı olacaktır. Eğer etkili zayıflama yöntemlerimizi merak ediyorsanız “zayıflama yöntemleri” linkine bakabilirsiniz. Bu yöntemler ile birçok kişi ideal kilosuna ulaştı.

İştah kesen besinler

1- Maydanoz: Vitamin deposu olan maydanoz kilo vermek isteyenlerin imdadına yetişiyor. Kahvaltı veya akşam yemeğinde yediğiniz maydanoz içeriğindeki zengin vitamin ve minerallerin yanında bol miktarda antioksidan içerir. Maydanozun bu zengin içeriği sayesinde hızlı bir metabolizmaya kavuşacaksınız. Maydanoz aynı zamanda da iştahınızın azalmasına yardımcı olacaktır.

2- Elma : İçeriğindeki lif ve pektin maddeleri iştah kesici özelliğe sahiptir. Acıktığınız zamanlarda veya yemekten önce yediğiniz bir adet elma iştahınızı keserek kilo vermenize etkili bir şekilde yardımcı olur.

3- Acı biber: İştah kesmez ama sağlam tokluk hissi verir. Acı biber, yemek sırasında az yemenizi veya su içmenizi sağlayarak size tokluk hissi kazandıracaktır. Ayrıca yemekten sonra hızlı bir metabolizmaya kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle kahvaltı sofranızda yumurtaya eklediğiniz veya yoğurda eklediğiniz bir kaşık pul biber metabolizma hızınızı olumlu yönde etkileyecektir.

4- Bitter çikolata: Tatlı tatlı zayıflamak için güzel bir besindir. Mutlu bir şekilde zayıflarsınız ama aşırıya kaçmamak lazım. Eğer açlık krizinde canınız çok fazla tatlı çektiyse, bitter çikolatayı tercih edin. Yapılan araştırmalarda bitter çikolatanın sütlü çikolataya göre daha doyurucu olduğu, hem tatlı hem de tuzlu yiyeceklere olan ihtiyaç hissini azalttığı sonucuna varılmış. Kalorisinin de daha az olduğunu da unutmamak lazım.

5- Yeşil çay: En etkili zayıflama silahını en sona bıraktık. Çok fazla acıktıysanız ve bir sonraki öğüne çok fazla vakit varsa bir bardak yeşil çay içerek iştahınızı bastırabilirsiniz. Yeşil çay, acıkmanıza neden olan hormonların salınımını engelleyerek tok kalmanızı sağlayacaktır. Yeşil çayın zayıflama etkisine dair diğer konularımıza aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

Yeşil Çay İle Zayıflama

Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil Çay Zayıflatır mı

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

Sanya 22 Mayıs 2017

Admin elma beni daha çok acıktırıyor ama neyse ben zaten zayıfim bitter çikolata bu yüzden favorim herneyse admin birazcıkda dizi ve oyunculara ağırlık versen olurmu yinede sen bilirsin