iyimi boyle bilgi sitesi

Şık Bir Elbiseye Bu Kilolarla Nasıl Sığayacağım Diye Üzülüyorsanız İşte Size 3 Etkili Formül

Şık Bir Elbiseye Bu Kilolarla Nasıl Sığayacağım Diye Üzülüyorsanız İşte Size 3 Etkili Formül

Bayanların bu kilo dertleri hiç bir zaman bitmeyecek. Çünkü yemek yemeği çok seviyoruz. Özellikle arkadaş aralarında yapılan günlerde yediğimiz pastalar, börekler ve çörekler kilolu hayatımızda en etkili faktörlerden bazılarıdır. Sürekli bir atıştırma içerisindeyiz. Bir süre sonra ayna karşısında gördüğümüz manzaradan sonra şok içerisinde zayıflamak istiyoruz ama çok zorlanıyoruz. Kilo almak çok kolay ama vermek çok zor. Her seferinde bugün diyete başlayacağım, yok yok pazartesi yok hafta sonu başlayım derken ertelemekten başka bir şey yapmıyoruz. Özel günlerde şık bir elbise giyeceğimiz zaman aklımız başımıza geliyor. Örneğin yılbaşı gecelerinde, düğünlerde, iş yemeklerinde, davetlerde, denize gideceğimiz zamanlarda üzerimizdeki fazla kilolar iyice dert oluyor. Lafı fazla uzatmadan zayıflamak için uygulamanız gereken 3 formülü sunuyorum.

1- Yavaş Tempoda Yürüyüş: Kilo vermek istiyorsanız mutlaka yürüyüş ve spor yapmanız gerekiyor. Özellikle yavaş tempoda kolları hafif sallayarak yürümek, zayıflamak isteyenler için oldukça işe yarayan bir yöntemdir. Çünkü yavaş tempolu bir uzun yürüyüş ile normal yapılan egzersize göre %70 daha fazla yağ yakarsınız. Haftada 4-5 kez uzun yürüyüşler yapmanızı tavsiye ederim. Basen, kalça ve karın bölgelerde biriken yağlardan kurtulmanız için mükemmel bir yöntemdir. Tabii dengeli ve sağlıklı beslenmek şartıyla.

2- Günde 8 Bardak Su İçmek: Bazı kişiler su içsem yarıyor diye yakınırlar. Bunun sebebi metabolizmasının yavaş olmasıdır. Tiroid hastalıklarına bağlı ya da insülin direnci( kan şekeri normal olmasına rağmen insülin hormonunun normalinden fazla salgılanması) gibi rahatsızlıklarından dolayı zayıflayamazlar. Bu yüzden en yakın zamanda bir sağlık kuruluşuna gidip değerlerin ölçülmesi gerekir. Sabahları kalktığınızda ilk işiniz aç karnına bir su bardağı ılık su ve içine 2- 3 damla limon sıkıp içmek olsun. Su, bağırsakları ve sindirim sisteminizi çalıştırarak, yediklerimizin çabuk atılması sağlar. Ayrıca suyun diyetteki en büyük önemi de dokulardaki oksijen salınımını sağlaması ve yağ yakma hızını arttırmasıdır. Ara öğünlerden 15-20 dakika önce 1- 2 bardak su tüketerek, hem açlığımızı bastırmış oluruz hemde daha az yemek yemiş oluruz.

zayiflatici-3-etkili-formul3- Diyet Yapmak: Kesinlikle hamur işlerinden ve şekerli gıdalardan uzak durmalıyız. Kızartma, cips, sigara böreği gibi yağlı yiyeceklerden uzak durmalıyız. Öğlen yemeklerinden ve akşam yemeklerinden  2- 3 saat öncesinde ve sonrasında 1 tane olmak şartıyla meyve yemeliyiz.

Gördüğünüz üzere zayıflamak sandığınız kadar zor değil. Biraz azim ve kararlılık ile insanoğlunun başaramayacağı iş yoktur. Tavsiyeler bizden zayıflamak sizden. Bizde zayıflamak için yöntem çok diğer seçeneklere aşağıdaki yazılardan ulaşabilirsiniz.

Yeşil Çay Zayıflatır mı?

Sağlıklı Zayıflama

Metabolizmayı Hızlandırmanın 10 Yolu

Göbek Eriten Yoğurt Kürü Tarifi

Kilo Verdiren 5 Yiyecek

Göbek Eritmenin En Etkili Yolları

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.