iyimi boyle bilgi sitesi

Kilo Verdiren 5 Yiyecek

Kilo Verdiren 5 Yiyecek

Yazın gelmesiyle dar kıyafetler ve bikini içerisinde nasıl duracağınızı kara kara düşünüyorsanız bu yazımızı bir gözden geçirmenizi öneririz. Unutmayın sağlıklı bir fizik, sağlıklı bir beslenmeyle olur.

1- Yeşil Çay: Listenin 1.sırasında olmayı sonuna kadar hak eden yeşil çay, metabolizmayı hızlandıran ve anti-kanser özelliği bulunan bir içecektir. Mayasız bir içecek olan yeşil çay, yağ yakımını da hızlandırmaktadır. 1 fincan yeşil çay 16-25 kalorinin yakılmasını sağlar. Ayrıca yeşil çay ile ilgili diğer faydalı bilgilere Yeşil Çayın Faydaları ve Yeşil Çay Zayıflatır mı linklerinden ulaşabilirsiniz.

2- Az yağlı süt ve süt ürünleri: Kalsiyum açısından zengin olan süt ve süt ürünleri, yağ hücrelerinin yakılmasını hızlandıran enzimlerin üretimini destekler. Günde 3-4 kez süt ve süt ürünleri tüketen kadınların yağ yakım hızının %70 oranında arttığı görülmüştür.

3- Su: Sağlıklı bir hayat için su en önemli ihtiyacımızdır. Yeterince su içmiyorsanız kilo verme sorunuyla karşı karşıya kalırsınız. Sıvı eksikliği metabolizmanın yavaşlamasına ve kandaki glukoz seviyesinin düşmesine neden olur. Bundan dolayı sürekli kendinizi aç hissedebilirsiniz. Her gün mutlaka 1,5 litre su içmeye özen gösterin.

4- Baharatlı besinler: Baharatlar uygun miktarlarda tüketildiğinde sağlımız için faydalıdır. Baharatlar ve özellikle kırmızı biber metabolizmayı hızlandırır, çünkü içerisinde bulunan besin maddeleri adrenalin salgılanmasını ve dolaylı olarak da kalori yakımını artırır.

5- Proteinli yiyecekler: Protein açısından zengin yemekler metabolizmayı hızlandırır. Sindirim sistemimiz proteinleri yakmak için daha fazla enerji harcar ve bu sayede daha fazla kalori yakar. Beslenme düzeninizin %20-35’i proteinden oluşmalıdır. Bu sayede günde 120-130 kalori yakabilirsiniz. Ama spor yapmayı ihmal etmeyin.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.