iyimi boyle bilgi sitesi

I Love You Bebek Masajı

Anne ve Çocuk 7 Şubat 2019
I Love You Bebek Masajı

Özellikle kolik yani gaz sancısı çeken bebekler için masaj çok faydalıdır. Bebek masajı bebeğin rahatlamasına sebep olur. Hatta iyi bir mesajdan sonra bebek gazlarını da atar ve rahatlar. Karına uygulanan masaj sadece bebeğin rahatlamasını sağlamakla kalmaz, bebeğin sindirimine, koliğin ve kabızlığın iyileşmesine de yardımcı olur. Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz ı love you (ben seni seviyorum) bebek masajını sizler için yayınlıyoruz.

I Love You Bebek Masajı Nasıl Yapılır

1– Bebeğiniz için karın masajı uygulayacağınız için bebeğin aç olmadığı ama çok da tok olmadığı bir anda uygulanmalıdır. Bunun için en ideali bebek beslendikten 1-1,5 saat sonrasıdır.

2– Bebeğin huzurlu olduğu bir saatte yapılır. Bebek ağlarken zaten gergindir ve masaj bebeği biraz daha gerebilir. Bu yüzden bebek sakin ve huzurluyken yapılmalıdır.

3– Bebek masajı sessiz ve sakin bir odada yapılmalıdır.

4– Masaj yapılacak olan odanın ısısı 25-26 C olacak şekilde hazırlanır.

5– Bebeğe masaj yapacak olan kişi ellerini güzelce yıkamalıdır. Bebek yağı ile eller hafif yağlanır

6– Bebeğin altı temiz olmalıdır.

7– Eller kum çeker gibi bebeğin karnından bacaklarına doğru hareket ettirilir.

8– Bebeğin bacakları havaya kaldırılır ve dizlerden bükerek hafifçe karına doğru bastırılır. Bu hareket bebeğin karın kaslarının gevşemesini sağlayacaktır.

9– Karın masajı, parmakların ucu bebeğin göbeğinde soldan sağa doğru yürüterek tamamlanır. Bu hareket bebeğin gazının çıkartılmasına yardımcı olur.

10– Ben Seni Seviyorum hareketi ( I love you masajı) “Ben(I)”. Sağ elle bebeğin karnının sol tarafı aşağı doğru tek harekele ovulur; “Seni(you)”. Kendi solunuzdan sağa doğru bir ters L çizilir. “Seviyorum(love)”. Sağ elle, kendi solunuzdan sağa doğru ters bir U çizilir. Bu hareketler sırasında bebeğinize “Ben seni seviyorum” diye konuşulur ve mutlu mutlu masaj tamamlanır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.