iyimi boyle bilgi sitesi

Gerçek Elma Sirkesi Nasıl Anlaşılır

Gerçek Elma Sirkesi Nasıl Anlaşılır

Sevenleri için salataların ve çorbaların vazgeçilmezi olan sirkenin en temel özelliği meyvelerdeki faydalı maddeleri sofralara taşımasıdır. Siyah üzümden elde edilen sirkelerde polifenoller vardır ve bu maddeler yaşlanmayı geciktirici özelliğe sahiptir. Çünkü bu maddelerin hücrelerin yenilenmesinden, korunmasına ve vücudun bağışıklık sisteminin geliştirilmesine kadar bir çok etkisi var. Ayrıca elma sirkesi de çok faydalıdır. Hatta elma sirkesiyle evde birçok şeyin temizliğini yapabilirsiniz. Mükemmel bir temizlik ve besin kaynağıdır. Bu kadar önemli olan sirkenin doğal olduğunu anlamanın bazı basit püf noktaları vardır. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşacağız.

Hakiki elma sirkesi nasıl anlaşılır?

1– Hakiki elma sirkesinin doğal olup olmadığını anlamak isteyenler, öncelikli olarak sirke şişesinin alt kısmına bakmaları gerekiyor. Sirkenin alt kısmında tortu oluşması sirkenin doğallığını kanıtlayacaktır. Eğer sirke berraksa ve içerisinde hiçbir tortu yok ise o sirkenin doğal olması mümkün değildir.

2– Sirke son kullanma tarihi olmayan bir üründür. Bu nedenle asla bozulmaz. Hatta şarap gibi bekledikçe daha da güzelleşir. Sirkenin doğal olduğunu anlamak için, sirkeyi bir iki kere çalkalamanız gerekiyor. Çalkalandığında içindeki tortuları görmemiz gerekiyor.

3– Doğal sirke elde etmek uzun süren bir iştir. Bu yüzden fiyatı çok ucuz değildir. 2 – 3 liraya satılan sirkelerin doğal olmasını da beklememek gerekmektedir. Fiyat verecek olursak da ortalama fiyatlar 500 ml için en ucuz 10 TL en pahalı da 15 TL’ye bulabilirsiniz.

Ayrıca elma sirkesinin faydaları hakkında aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

Doğal Şampuanın Saçlarınıza Yaptığı Bu Etkiye İnanamayacaksınız

No Poo Akımı

Varis Neden Oluşur ve Önlemek İçin Neler Yapılmalıdır

Selülitten Kurtulmanın En İyi 5 Yolu

Gripten Kurtulmanın Doğal Yolları

Banyodan Sonra Kabaran Saçlar İçin Bitkisel Çözümler

Selülit Düşmanı 10 Besin

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.