iyimi boyle bilgi sitesi

Gripten Kurtulmanın Doğal Yolları

Gripten Kurtulmanın Doğal Yolları

Bağışıklık sisteminin zayıf olduğu zamanlarda özellikle kış aylarında etkin hale gelen grip çocuklarımız ve bizler için oldukça zor geçirilen bir hastalıktır. Günlerce yorgun ve bitkin hissederiz. Gripten korunmak için bağışıklık sistemini güçlü tutmamız gerekir. Avuç avuç ilaç içmek yerine sizi hastalıklardan koruyacak besinleri sizler için derledik.Gripsiz ve hastalıksız günler dileriz.

Gripten Korunmanın Doğal Yolları

1- Elma sirkesinin bakteri öldürücü özelliği vardır: Grip olduğumuzda boğazımız da ağrımaya başlar. Boğaz ağrılarında, sirke çok faydalıdır. 1 bardak suya katılan 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile sık sık yapılacak gargara boğaz için rahatlatıcı bir çözümdür. Bakteri öldürücü etkisi özelliği sayesinde hastalığın ilerlemesini yavaşlatır.

2- Yoğurt ve kefir: Bu 2 sağlıklı besin grip ile savaşta komando askeri gibidir. Bakteri ve virüslerin korkulu rüyasıdır. Yoğurt ve kefirin içeriğindeki yararlı bakteriler nedeniyle bağışıklık sistemi güçlenir. Bu faydalı bakteriler sizi viral enfeksiyonlara karşı korur. Mümkün olduğunca bol bol ev yoğurdu mayalanıp, kefir içilmelidir.

3- Mantar: Gripten kurtulmanın en sağlam yöntemlerinden birisi de hastalığın tedavi sürecinde mantar tüketmektir. Mantar en faydalı besinlerden biridir. Mantar, antioksidan ve selenyum minerali yönünden oldukça zengindir. Mantar, bağışıklık sistemini güçlendiren B2 ve B3 vitaminlerini de içerir. Griple mücadelede mutlaka tüketilmesi gereken besinlerden biridir.

4- Nar: Doğanın insanlara en büyük hediyesidir. Nar, doğal bir antioksidandır. Nar, bağışıklık sistemini güçlendirir. Gripten kurtulmak istiyorsanız bu mucizevi meyveyi mutlaka tüketmelisiniz.

5- Havuç: Bir vitamin deposudur. Gözlere faydası olduğu gibi bağışıklık sistemi içinde çok faydalıdır. A ve C vitamini açısından çok zengindir. Havuç, antioksidan içerikli vitaminler yönünden zengin olduğu için savunma sistemini güçlendirir.

grip-olmayin6- Su için: Bol bol sıvı tüketimini tüm hastalıklarda faydalıdır. Su içmek vücudun tüm sistemlerini düzenler ve zinde tutar. Grip ve ateşli hastalıklarda bol bol su içilmelidir.

7- Bihter çikolata: Grip ile mücadelenin en tatlı yoludur. İçerdiği kakao yardımıyla bağışıklık sistemini güçlendirir.

8- Ceviz: Birçok hastalığa faydası olan ceviz, bağışıklık sistemi için müthiş bir besindir. E vitamini açısından çok zengindir.

9- Lahana: Lahana güçlü bir antibiyotiktir. Günde 1 veya 2 bardak lahana suyu kaynatılarak içilebilir. Tadını yumuşatmak için limon eklenebilir. Lahana çok faydalı bir besindir.

10- Üzüm: İçeriğinde zengin vitamin ve mineral bulundurur. Bu vitamin ve mineraller vücudun günlük ihtiyacını karşılayabilecek özelliktedir. Üzümde bol miktarda A ve C vitaminleri bulunur. Özellikle demir ve potasyum açısından çok zengindir. Potasyum ve demir içeren üzüm suyu, vücudun hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.