iyimi boyle bilgi sitesi

Çocuklar İçin Ev Güvenlik Aparatları

Çocuklar İçin Ev Güvenlik Aparatları

Çocuklarımız için aldığımız basit önlemler hayat kurtarabilir. Her şeyden çok sevdiğimiz çocuklarımız için evde güvenlik önlemleri alıyor muyuz? Evlerin çocuklar için büyük bir tehlike içerdiğinden haberimiz var mı?

Çocuklar için ev güvenlik aparatlarına geçmeden önce çocuğunuzu ne gibi tehlikeler bekliyor?

Uzmanlarımız evde çocuk güvenliği üzerine geniş bir araştırma yaparak bu konuda sizler için bir makale hazırladı. İsteyen anne ve babalar bu makaleyi Evde Çocuk Güvenliği yazısına tıklayarak okuyabilirler.

Çocuklar İçin Evde Güvenlik Ürünleri

1- 30 Parça Ev Çocuk Güvenlik Seti Home Safety

Çocuklarınızın evin içerisinde daha rahat bir şekilde hareket etmesini istiyorsanız, bu çoklu güvenlik paketini kullanabilirsiniz. Peki bu setin içinde neler var?

Ürün Paket İçeriği
12 Adet Priz Koruma
8 Adet Köşe Koruyucu
6 Adet Dolap – Çekmece Kilitleri
1 Adet Buzdolabı Kilidi
1 Adet Klozet Kilidi
1 Adet Buz dolabı Dondurucu Kilidi
1 Adet Kapı Stoperi

– Köşe koruyucular ile çocuğunuz için masa ve sehpa köşelerine çarpacak diye endişeniz kalmaz , kötü sonuç doğurabilecek bir kazanın önüne geçmiş olursunuz.

– Priz koruyucular ile çocuklarınızın parmaklarını veya yabancı cisimlerini prize sokmasını engelleyebilirsiniz. Elektrik çarpmaları en çok rastlanan ev kazalarından biridir.

– Buzdolabı kilidi ile çocuğunuzun buzdolabını karıştırmamasını engellemiş olursunuz.

– Klozet kilidi ile klozet kapaklarını kapalı tutabilirsiniz. Acık klozetlerin içine düşen çocukların sayısı tahmin ettiğinizden daha fazladır.

– Kabin, dolap ve çekmeceleri koruma aparatı ile çocuğunuzun ulaşmasını engelleyerek dolaplarınızın kurcalanmasını ve içerisindeki tehlike yaratacak nesneleri almasını engelleyebilirsiniz.

– Kapı stoperi evinizin iç kapılarınızın açık kalmasını sağlar çocuğunuz odalar arası çok rahat gezebilir.

buzdolabi-dolap-kilidi2- Buzdolabı -Dolap Kilidi

Çocukların buzdolabı, çekmece, dolap gibi eşyaların kapaklarını açmasını önlemek için kullanabilirsiniz.
Kayış uzunluğu 15 cm”dir. İsterseniz kayış uzunluğunu makasla keserek kısaltabilirsiniz. Ürünün üzerinde kullanıma hazır çift taraflı yapıştırmalı bantları mevcuttur. Çift emniyet düğmeli olmasına dikkat edin. Çift emniyet düğmeli olması sayesinde çocuk dolap kapaklarını açamaz.

 

3- Halı Kilim Yolluk Kaydırmaz Pedler

hali-kilim-yolluk-kaydirmaz-pedlerTamamen halı paspas ve kilimler için özel olarak üretilmiş halı kaydırmaz pedler alarak halınızı yere sabitlenmesini ve kaymamasını sağlayabilirsiniz. Halı kaydırmazla halılarınızın şekilsiz durmasını ve çocukların koşma esnasında kayıp düşmesini engelleyebilirsiniz.

 

 

4- Çok Fonksiyonlu Yan Yatış Yastığı

Bebekler uyku esnasında kusabilirler. Mide içerikleri akciğerlerine kaçabilir. Bebekler için ilk 9 ay yan yatış pozisyonu hayat kurtarıcı olabilir.

cok-fonksiyonlu-yan-yatis-yastigi5- Kapı Altı Stoperleri

Bu tip ürünler kapınızın sabitlediğiniz yerde durmasını sağlar. Çocukların kapıları açma ve kapamalarını engellemeye yardımcı olur. Çocukların parmaklarını kapıya sıkıştırma konusundaki becerilerine karşı mutlaka kapı stoperleri kullanmalısınız.

6- Merdiven veya Balkon Güvenlik Filesi

Bu tip ürünler sayesinde çocukların merdiven ve balkon korkuluklarının aralarından
düşmelerini engelleyebilirsiniz. Polyester kumaştan üretilen, hava koşullarına ve mukavemete dayanıklı ürünleri almanızı tavsiye ederiz.

kaucuk-kose-koruyucu7- Kauçuk Köşe Koruyucu

Yapıştırılmalı veya vida ile monte edilen modelleri vardır. Dilediğiniz bir köşe koruyucu modelini seçin ve uygulayın. Bu şekilde çocuklarınızın mobilya köşelerine çarparak ağır yaralar almasını engellemiş olursunuz.

8- Parmak Koruyucu

Çocukların kapılarda parmaklarının sıkışmasını ve istem dışı kapanan kapılar nedeniyle kilitli kalmalarını önlemek için bu tip ürünler kullanabilirsiniz. Piyasada bulunan en uygun ürünleri seçerek çocuklarınızın parmaklarını güven altına alabilirsiniz.

9- Banyo Küveti Kaydırmaz Paspas

Çocuk ve ebeveynlerin banyo, küvet, balkon vb. kaygan zeminlerde kaymalarını önlemek için bu tip ürünler kullanabilirsiniz. Özellikle ıslak zeminde kaydırmazlığı sağlayarak olası kazaları ve yaralanmaları önleyebilirsiniz.

10- Priz Emniyeti Aparatları

priz-emniyet-aparatlariPrizler çocuklar için oldukça tehlikelidir. Mutlaka önlem alınması gereken yerlerden biridir. Priz emniyeti, çocuğunuzun parmağını ya da bir nesneyi prize sokma riskini azaltır. Priz emniyetini topraksız prizlerin yanı sıra topraklılarda da kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Yazıya 2. yorum yapılmış.

gülçin salci 18 Aralık 2015

paketin fiyatını bulamadım yardımcı olaurmusunuz

admin 18 Aralık 2015

Merhaba Gülçin, çocuk güvenlik seti bebek güvenliği setleri genellikle 35 tl civarında. 4 Adet Çekmece Kilidi, 4 Adet Dolap Kilidi, 8 Adet Silikon Köşe Koruyucu, 12 Adet Priz Koruyucu olmak üzere toplam 28 Parçadan oluşuyor. Gitti gidiyorda görmüştüm. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi günler dilerim.