iyimi boyle bilgi sitesi

Bebek Karyolası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek Karyolası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek karyolası, anne ve baba arasında en çok tartışmaların yaşandığı bebek ürünleri başında gelir. Bazı aileler bebek karyolası seçerken daha çok modeli, rengi ve odada nasıl duracağı ile ilgilenirler. Bazı aileler ise daha çok kullanılabilirlik ve güvenlik ile ilgilenirler. Bebek karyolası alırken öncelikle altta sıraladığımız özelliklere dikkat ederek bebeğiniz için en uygun olanı seçmelisiniz.

Bebek Karyolası Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

1- Malzeme Kalitesi: Ürünün anti-kanserojen ve anti-bakteriyel malzemelerden üretilmiş olması gerekir. Bunun için alacağınız üründe “GS Sertifikasının” olmasına dikkat etmek gerekir.

2- Güvenliği: Ürünün güvenlik testlerinden geçmiş olması gerekir. Bunun için üründe “TSE E1” veya “EN 716-1” sertifikası olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

3- Parmaklıklar: Karyola parmaklıklarının dayanıklı olması gerekir. Parmaklıkların genişliğinin en az 2 cm en fazla da 7 cm olması gerekmektedir. Eğer parmaklıklar açılıp kapanan sistemde ise bunun tek elle yapılabildiğine ve kilit sisteminin olduğundan emin olmak gerekir. Parmaklık boyunun en az 60 cm olması gerekmektedir.

DİKKAT: AMERİKA’DA 2011 yılından itibaren ayarlanabilir parmaklıklar bebek ölümlerine ve yaralanmalarına yol açabileceği için yasaklanmıştır.

4- Ayarlanabilir Olmalıdır: Karyolada yatağın konulacağı zeminin boyu çocuk boyu ve yaşına göre ayarlanabilir olmalıdır.

5- Köşelere Dikkat: Karyola mümkün olduğunca keskin köşeli olmamalıdır. Yuvarlak hatlar daha güvenlidir.

6- Yatak Genişliği: Yatağın genişliği bebek karyolasında yatağın boyutları ile tam olarak uyumlu olmalıdır. Eğer az olursa bebeğin kol ve bacakları sıkışabilir. Daha büyük olursa karyolanın içine sığması için yatağın ortopedik yapısında bozulma olabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.