iyimi boyle bilgi sitesi

Giydiğiniz Renkler Ne Anlama Geliyor

Giydiğiniz Renkler Ne Anlama Geliyor

Renklerin dilini anlamak kolay değil ama bazı renklerin bizlere çok şey anlatır. Örneğin kırmızı çekicidir. Mavi dinlendirici bir renktir. Bu yazımızda bazı renklerin çevreye verdiği anlamları inceleyeceğiz.

Renklerin Dili

Kadife Çiçeği Sarısı: Yapılan araştırmalara göre bu renk çevresine mutluluk veriyor. Oldukça optimist bir renk olan sarı ayrıca sıcaklık ve umudun rengi. Mutlu olmaya ihtiyacınız varsa sarı bir kazak giymek faydalı olabilir.

Kırmızı: Özgüveninizi dışarı vuran bir renktir. Güçlü, enerjik ve tutkulu bir imaj yaratmak istediğinizde kırmızı bir elbise çok iyi bir seçim olacaktır.

Zümrüt Yeşili: Özellikle sonbaharın favori renkleri arasındadır. Zümrüt yeşili ayrıca refahı da simgeliyor. Zengin bir imaj yaratmak istiyorsanız zümrüt yeşili bir blazer tam aradığınız şey olacaktır.

Toz Pembe: Oldukça tatlı bir renk olan pembe, samimiyet hissi veriyor. Çevrenize güven veriyor.

Pudra Mavi: Mavi dünyanın en güzel renklerinden biridir. Mavinin gökyüzü ve suyu temsil ettiğini için bilmiyoruz ama herkesin sevdiği bir renktir. Bu yüzden mavinin dinginlik vermesi şaşırtıcı değil. Fakat mavinin ayrıca güven hissi verdiğini biliyor muydunuz? İş görüşmesine giderken veya zorlu bir müşteriyi ikna etmeniz gerektiğinde mavi mükemmel bir tercih olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.