iyimi boyle bilgi sitesi

Bebeği 6 Aylık Olan Annelere

Anne ve Çocuk 17 Mart 2018
Bebeği 6 Aylık Olan Annelere

Bebeğinizi 6 aydan beri anne sütü ile beslediniz. 6. aydan itibaren artık bebeğinize anne sütünün yanında ek gıdaya geçmek istiyorsunuz . Ek gıdanın amaçlarından biri de bağışıklık sistemini güçlendirmek olmalıdır. Bebeğinize anne sütünün devamında, anne sütünde de bulunan bifidobacterium bakterileri olan bir fermente süt ürünü vermelisiniz. Kefirde bifidobacterium bakterileri yok. Kefirde yoğun olarak Lactococcus bakterileri bulunur. Ayrıca kefirde D (-) izomerleri bulunduğu için 6 aylık bebekler bunları sindiremez. Laktik asit oranı itibariyle Kefirde bulunan Lactococcus grubu bakteriler çok yoğun laktik asit üretirler. Bu bebekler için ilk gıda olarak zorlanacakları bir gıda olacaktır. Bu yüzden bebekler için kefir önerilmez.

6 Aylık Bebeğiniz İçin Kombiotik Yoğurt Mayalayın

Bebeğinize en uygun ve en kolay sindirim yapabileceği kombiotik yoğurt majör olarak kalın bağırsaklarda koruyucu bir duvar oluştururlar. Bifidobacterium bakterileri bağırsaklara tutunmadaki yüksek performansları ile en etkin bakterilerdir. Bağırsak mikrobioyatasınında yaklaşık % 70 ‘inide Bifidobacteriumlar içerir. Bebeğinizi Kombiotik yoğurt ile beslemeye başladıktan sonra Probiotik yoğurtta bulunan Lactobacillus grubu bakterileri almasını sağlayınız. Bu iki grup bakteri ailesi bağırsak mikrobioyatasının % 90 ına yakın oranı oluştururlar.

Bebeğinize 1 yaşına doğru Lactococcus grubu bakterilerin yoğun olduğu Kefiri de bu 2 gruba ekleyerek verebilirsiniz.
Artık sindirim sistemi gelişmiş olacağından kefiri çok kolay bir şekilde sindirim ve emilim yapabilecektir. Bebeğinizin bağışıklık sistemini dünyadaki en güçlü bakteriler olan; Bififdobacteriumlar, Lactobacilluslar ile güçlendirebilirsiniz.

Probiotik fermente gıdalar bebeğinizin çocukluk, gençlik ve yetişkinlik dönemlerinde sürekli onun için bağışıklıklarını güçlendirecek olan en önemli destekler olacaktır.

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

Nefes 18 Mart 2018

Admin ne olur kojal ve pirta zinta hakkında bilgi ver lütfen lütfen lütfen