iyimi boyle bilgi sitesi

Acil Kilo Vermem Lazım Ama Nasıl

Sağlık 24 Kasım 2019
Acil Kilo Vermem Lazım Ama Nasıl

Aldığınız elbise biraz dar mı geldi o halde kollarınızı sıvayın. Bugünden itibaren zayıflamak için start veriyoruz.  1 ay içinde 3-4 kilo verme garantisi veriyorum. İlk önce iştah problemimizi halletmemiz lazım. Benim gibi eminim sizde yemek yemeği çok seviyorsunuz. Özellikle tatlı isteği anlatılamayacak bir duygudur:). Ama programda maalesef tatlı yemek yok.  Ama tatlı isteğinizi giderecek önerilerde bulunacağım.

Hızlı ve sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

1– İlk önce yatmadan önce iki su bardağı dolusu suyun içerisine 5- 6 adet ceviz içi ve cevizin içindeki zarını ilave ediyoruz. Bir gece beklettikten sonra sabah aç karnınıza 4-5 yudumda için ve dişlerinizi fırçalayın. Diş fırçalamak yemek yeme isteğinize karşı sizi durduracak en basit yöntemdir. Ayrıca cevizli su içtiğinizde, gözle görülür bölgesel zayıflamaları fark edeceksiniz.

2– En sağlıklı ve etkili zayıflama yöntemlerin başında gelen su içmek gelir. Su içmeyi alışkanlık haline getirin. Gün içerisinde ve öğünlerden önce tüketilen su karnı şişiriyor ve olduğundan daha az yemek yemeyi sağlıyor. Günlük olarak 8 bardak su tüketiniz.

3– Acıktığınızı hissettiğinizde 1 tane yeşil elma tüketiniz. Bu size yemek yeme isteğinizi azaltacaktır.

4– Akşam yemeğinden önce bir bardak çubuk tarçınlı yeşil çay içiniz. Tarçın, tatlı krizinizin önüne geçecektir. Ayrıca, elma, muz gibi meyvelerin üzerine tarçın ve kakao dökerek de tatlı isteğinizi giderebilirsiniz.

5– Haftada 3-4 gün 40 dakika yürüyüş yapın. Eğer bunun için vaktiniz yoksa, her akşam düzenli olarak ip atlayın. Evet yanlış duymadınız ip atlamak, vücudunuzdaki bütün kaslarınızı aynı anda çalıştırır. Basen, kalça, karın kasları, bacak kasları, kollar, bilekler ve omuzlar gibi. Kilo vermek ve vücudundaki yağ oranını azaltmak isteyenler için ideal bir spordur. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırarak selülit ve varis oluşumunu engeller. Günde 10-15 dakika ip atlayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.