iyimi boyle bilgi sitesi

Sivrisinek Kaşıntısını Geçiren Etkili Yöntemler

Sivrisinek Kaşıntısını Geçiren Etkili Yöntemler

Sivrisinek kaşıntısı kişiyi oldukça rahatsızlık eder. Sürekli kaşınır. Kaşıdıkça da o kızarık bir yaraya dönüşür. Sivrisinekler ısırdıkları bölgeyi ısırmadan iğnesiyle uyuşturucu bir madde enjekte ederler. Bu maddeyi vücuda verdikten sonra sivrisinek ısırığını bir süre hissetmezsiniz. Bir süre sonra sivrisineğin enjekte ettiği uyuşma etkisi geçer ve işte o andan sonra kabus başlar. Isırılan bölge kaşınmaya başlar. Merak etmeyin iyimiboyle sitesi olarak size yardımcı olacağız.

Sivrisinek Kaşıntısı Nasıl Geçer

1- Limonlu tuz yöntemi: Kaşıntının olduğu bölgeye limonlu tuz karışımından sürebilirsiniz. Sivrisinek kaşıntısı hemen azalmaya başlayacaktır. Ayrıca bu yöntem sayesinde sivrisinek ısırığının olduğu yerde iz kalmayacaktır.

2- Aspirin yöntemi: Bir tane aspirini biraz su ile ezerek karıştırın ve kaşınan bölgeye uygulayın. Bir müddet sonra kaşıntınız geçecektir.

3- Buz yöntemi: Kaşıntının olduğu bölgeye belirli aralıklarla buz uygulamak kaşıntı hissini oldukça iyi bir şekilde azaltacaktır.

4- Diş macunu yöntemi: Sivrisinek ısırığının olduğu bölgeye diş macunu sürerek kaşıntının bir miktar azalmasını sağlayabilirsiniz.

5- Kabartma tozu yöntemi: Kabartma tozuna birkaç damla su ekleyin. Sonrasında bir kapta karıştırın ve direk ısırığın üzerine uygulayın. Kuruyana kadar bekleyin. Kabartma tozu alkaliktir ve ısırırmış bölgenin pH dengesini nötralize ederek kaşıntıyı azaltacaktır.

Not: Sivrisinek bazılarımızı daha çok ısırırken bazılarımızın yanından bile geçmez. Bu ilginç konu hakkında bilgi almak için Sivrisinekler Neden Hep Sizi Isırıyor isimli linki inceleyebilirsiniz.

Sivrisinekler evden uzakta tutmak için ise bazı bitkilerden faydalanabilirsiniz. Bu bitkiler hakkında geniş bilgi için, Doğal Sivrisinek Kovucu Saksı Bitkileri isimli linki inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.