iyimi boyle bilgi sitesi

Sağlıklı Kilo Almanın En Kolay Yolları

Sağlık 16 Temmuz 2018
Sağlıklı Kilo Almanın En Kolay Yolları

Kilo almak istiyorsanız bu yazıyı baştan sona iyice okumanızı öneririz. Diyetisyenlere göre kilo almak istiyorsanız, hamur işlerinden, tatlılardan ve geçe geç saatlerde yemek yeme alışkanlığından vazgeçmeniz gerekiyormuş. Yanlış okumadınız bu söylenenler bize mantıklı gelmese de aslında en mantıklı ve doğru yol. Kilo alamayanlara hep, “Kilo problemi olanların yaptığı gibi tatlı, hamur işi gıdaları çok yersen kilo alırsın” derler. Bu gıdalar, kilolu kişilerde kilo almalarına neden olduğu gibi, zayıfları da daha çok zayıflatır. Zayıf olan ve kilo almak isteyenler, göbeklerinde, kalça ve basenlerinde orantısız yağ istemiyorlar ki. Zayıflar kilo alırken orantılı ve güzel bir şekilde kilo almak istiyor.Bu nedenle zayıf ve kilo almak isteyen kişilerin de tatlıdan, hamur işi gıdalardan ve gece geç saatte yemek yemekten vazgeçmeleri gerekiyor. Peki o zaman nasıl sağlıklı bir şekilde kilo alacağız. İşte sağlıklı bir şekilde kilo almanın 6 püf noktasını sizler için açıklıyoruz.

Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Almanın Yolları

1– Sabahları erken kalkın ve sağlıklı bir kahvaltı yapın. Kahvaltıda ekmek ve hamur işi gıdaları azaltın. Kahvaltıda peynir, yumurta, zeytin, yeşillik ve taze çerez yiyin. Kahvaltıda içecek olarak çay yerine süt veya taze sıkılmış meyve suyu için.

2– Öğlen vücudunuzu besleyecek ve güçlendirecek yemekleri seçin. Ekmek, makarna, pilav ve tatlılardan uzak durun. Bunun yerine sebze ve et yemekleri yiyin. Vücudunuzu ideal ölçülerde kilo aldırmak için, yağ ve kas dokularını oluşturacak gıdaları sabah ve öğlen yemelisiniz.

3– Akşam yemeğinde yine dengeli bir beslenme programı uygulayın. Akşam yatmadan önce gündüz yediklerinizin sindirimi ve vücudunuzun yapılanması için hafif bir egzersiz içeren bir spor yapmalısınız.

4– Kilo alamayanların en çok yaptığı hata geç yatmaktır. Uyku için Saat 22:30 geçmeyin. Vücudunuzun yapılanması için gerekli olan hormon üretimine olanak sağlamalısınız. Unutmayın tüm çocuklar gece büyür. Gece uykusu çok önemlidir.

5– Akşam yemeğinden sonra sakın meyve, çerez veya salata türü yiyecekleri yemeyin.

6- Tatlı isteğiniz azaldıysa ve öğün aralarda acıkmıyorsanız yeterli besleniyorsunuzdur. Gün içinde kendinizi enerjik hissediyorsanız; mutlaka her çocuğun büyüdüğü gibi siz de kilo alarak ideal beden ölçülerine ulaşmaya başladınız demektir. Unutmayın abur cubur ile sağlıklı kilo alamazsanız. Sağlıklı kilo almak için sağlıklı ve proteinli besinler yemelisiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.