iyimi boyle bilgi sitesi

Saçlarda Yeni Trend: Opal Renk Saçlar

Moda 6 Eylül 2015
Saçlarda Yeni Trend: Opal Renk Saçlar

Dünyanın yeni moda saç akımı ile hayatımıza renk geldi. Opal saç akımı modasına ilham veren şey ise rengarenk bir taş olan opal taşıdır. Renkli saç modeli akımına adını veren Opal taşını biraz tanıyalım.

opal tas renkleriOpal Taşı Nedir

Avustralya, Macaristan, Afrika, Meksika, Peru ülkelerinde çıkartılan opal taşı kuvars taşının bir çeşididir. Opal taşıda kuvars gibi silis oksittir. Barındırdığı birbirinden güzel renklerden dolayı Gökkuşağı Taşı olarak da bilinir. Eski çağlardan beri süs eşyası ve mücevher yapımında kullanılır. İnsanın avuç içi vücut ısısıyla renk değiştirme özelliğine sahip olan az sayıdaki taşlardan biri de opal taşıdır. Opal taşının içinde az miktarda su bulunur. Eğer opal taşını takı olarak kullanıyorsanız, aşırı gerilimli olduğunuz anlarda çatlayıp suyunu atabilir. Çünkü vücuttaki yoğun elektrik, suyla temas ettiğinde taşta genleşme oluşacaktır.

Diğer adları: Gök kuşağı taşı, Opalite, Panzehir taşı, Yetenek taşı
Rengi: Kırmızı (Ateş opal), Renksiz, beyaz, Pembe, Mavi, Karışık Gökkuşağı
Yapısal Görünümü: Saydam veya yarı saydam
Çizgi rengi: Beyaz
Parlaklığı: Camsı
Sembolü: Sevgi şefkat, umut
Özdeşleştiği ay: Mart, Nisan, Ekim
Özdeşleştiği Burç: Koç (Ateş Opal), Terazi, Kova, Akrep, Yay

Opal Saç Modelleri

Opal saç modelinde, en pastel tonlar birbirleri içinde karıştırılarak elde edilen renkler kullanılır. Renkli kişiliklerini yansıtmak isteyenler için güzel bir saç modası akımıdır. İnstagramda başlayan bu yeni saç rengi akımı ülkemizde de ilgi uyandırdı. Siz de bu güzel akıma kendinizi bırakmak istiyorsanız, iyimiboyle sitesi olarak sizlere örnek olarak verdiğimiz saç renklerine göz atabilirsiniz.

Opal renk sac21 Opal renk sac20 Opal renk sac13 Opal renk sac11 Opal renk sac10 Opal renk sac9 Opal renk sac8  Opal renk sac6 Opal renk sac5 Opal renk sac4 Opal renk sac3 Opal renk sac2 Opal renk sac1 Opal renk sac opal renk saclarOpal renk sac24Opal renk sac7

 

Yorumlar

Yazıya 2. yorum yapılmış.

merve 10 Mart 2016

Rengarenk

Betul arshi 3 Ocak 2018

En guzel opal renk saclar avril lavinginin saclari dir