iyimi boyle bilgi sitesi

Bebe Bisküvisine Hayır

Bebe Bisküvisine Hayır

Bebe bisküvisi denen şey tamamen yapay bir şeydir. Biz buradan bebe bisküvilerini kötülemiyoruz sadece içeriklerini açıklıyoruz. Bebe biskülerinin içeriğine biraz bakalım.

Bebe Bisküvisinin İçeriği

1- Buğday unu: Beyaz unun sağlığımıza zararlarını artık hepimiz farkındayız. Tam buğday unu olsaydı daha sağlıklı olabilirdi ama bisküvilerde kullanılan un beyaz un. O yüzden bebeklerinize vermeyin hatta sizde yemeyin.

2- Şeker: Bu tatlı zehirin zararlarını sitemizde defalarca anlattık. Bir bebeğe rafine şeker vermenin tehlikelerinden bahsetmek de bize düşüyor. Şeker, boş kalori olmasının ötesinde toksik bir maddedir. Sindirimi sırasında vücuttaki değerli vitaminleri ve mineralleri emer. Vücut kendini bu maddeden arındırabilmek için müthiş bir savaş verir.
Hergün alınması durumunda vücudu haddinden fazla asidik yapar. Vücut, şekerin zararlarından kanı koruyabilmek için vücut kemiklerinden ve dişlerden kalsiyum emmeye başlar. Neticede vücut yorgun ve bitkin düşer. Düzenli şeker tüketimi zamanla iç organları etkilemeye başlar. Şekerin olumsuz etkisi en çok karaciğeri yorar. Çünkü şeker, glukoz formunda karaciğerde depolanır. Şekerin zararlarını saymakla bitmez. Şeker aynı zamanda beyin fonksiyonlarına zarar verir. Şekerin zararlarını daha fazla öğrenmek istiyorsanız. Aşağıdaki linklere bakabilirsiniz.

Şeker tatlı bir zehirdir

Çocuklara Şeker Vermek Onlara Yapılmış En Büyük Kötülüktür

3- Buğday nişastası: Bütün nişastalar kötü değildir. Bazıları zararsız ya da minimum zararlıyken bazılarından kesinlikle uzak durmak gerekir. Buğday, Mısır, Pirinç ve diğer glutenik nişastalar en kötüleridir.

4- Bitkisel yağlar: Bu yağların zararlarını günümüzde artık herkes biliyor. İnsanoğlu bu yağların 1900’lerin başına kadar farkında değildi çünkü ancak o zaman bu yağları oluşturabilecek kimyasal işlemler geliştirildi. Hatta Amerika, Türkiye’ye bol bol margarin gönderirdi. Bizi çok sevdiklerinden değil, zeytinyağı yerine margarine alıştırmak istediler. İnönü döneminde birçok zeytin ağacı söküldü. Türkiye margarine alışsın diye birçok reklam yapıldı. Günümüzde halen bu zararlı yağlara maruz kalıyoruz. Bu yağlar nelerdir: kanola, soya, mısır, ayçiçek gibi yağlar.
Tereyağı ve hindistancevizi yağının aksine bu yağlar doğal yolla elde edilemezler. Yağlar, sıcak pres yoluyla değil, soğuk pres yöntemiyle elde edilmesidir. Bu bakımdan zeytinyağı ve üzüm çekirdeği yağı da çok sağlıklıdır.

5- Yağsız süt tozu: Yine Amerikan’ın bize dayattığı baş belalarından biridir. Süt tozu bir dönem okullarda bedava dağıtıldı. Çocuklara süt tozuyla yapılan içecekler ikram edildi. Süt tozu ile yapılan bir süt ile evde basit bir deney yapabilirsiniz. Bir kediye süt tozu ile yapılan sütü ikram edin bakalım içecek mi. Birde normal açık sütü ikram edin aradaki farkı kediler biliyor ama bizler halen bilmiyoruz. Süt tozu zaten başlı başına problemdir. Yağsızı da probleme problem ekler. Süt tozunu elde etmek için süt birçok kimyasal işlemden geçirilir ve bu esnada lesitin denilen bir madde kullanılır. Bu madde vücudumuzda doğal olarak bulunur ancak bu şekildeki kullanımı son derece zararlıdır. Süt tozlarının oksitlenmiş karbonhidrat içerdiği muhakkaktır.

Not: Yukarıda bahsi geçen tüm zararlı içerikler bebe bisküvilerinde bulunur. Hatta bazılarında bunlar yetmiyormuş gibi, gıda boyaları ve yapay aromalarda eklenir. Size tavsiyemiz bu zehirli karışımları bebeğinizden uzak tutmanızdır. Eğer bebeklerinize bisküvi vermek istiyorsanız evde tam buğday unundan ama şeker ilave etmeden kendiniz doğal ev yapımı bisküvi yapabilirsiniz.

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

Sanya 29 Kasım 2017

Ya kuçuk kız kardesım doğduğunda kutu kutu bisküviler alırdık ben de bir sürü yerdim hala gördüğümde yerim de ama bu bilgilerden sonra asla yemem teşekkürler