iyimi boyle bilgi sitesi

Makyaj Yapmadan da Güzel Görünebilirsiniz. İşin sırrını açıklıyoruz.

Moda 15 Mayıs 2019
Makyaj Yapmadan da Güzel Görünebilirsiniz. İşin sırrını açıklıyoruz.

Aslında güzelliğin sırrı makyajsız doğal görünmeyi başarmaktan geçiyor. Peki, makyajı azaltarak ya da sıfır makyaj ile güzelliğimizi gösterebilir miyiz? İşte makyaj olmasa bile güzelliğinizi devam ettirmenizi sağlayacak yöntemler.

Makyaj Yapmadan Güzel Görünmenin Sırları

1- Toksinleri yani zehirli atıkları vücuttan uzaklaştırın: Güzelliğiniz, özellikle cilt güzelliğiniz için toksinleri vücuttan atarak vücudu rahatlatmak çok önemli. Bunu yapmanın en pratik bir yolu ise kaynattığınız bir bardak suya iki dilim limon atarak bir iki dakika beklettikten sonra bu suyu için. Gece yatarken de bu limonlu suyu yapıp içerseniz gece boyunca cildinizin ihtiyacı olan sıvıyı karşılayacaktır. Limonlu su aynı zamanda karın bölgesindeki yağ yakımının da hızlanmasına yardımcı olacaktır.

2- Cilt temizliğine önem verin: Güzel bir cilde sahip olmak için günlük cilt temizliği ve cildinizi nemlendirmeyi aksatmamanız hayati önem taşıyor. Cildi ölü derilerden kurtaran doğal maskeler ile cildinizin her zaman genç kalmasını sağlayabilirsiniz. Eğer cildinizdeki kızarıklık ve sivilceleri, sivilce lekelerini örtmek için makyaj yapıyorsanız, makyaj yapmak yerine sorunun kaynağına inip sorunu kökünden çözmeyi deneyin. Makyaj sorunların üstünü kapatırken ileriye dönük başka sorunları da yanında getirir.

3- Az da olsa makyaj yapmak istiyorsanız, doğal ürünler tercih edin: Makyajsız güzellik konusunda makyaj yapmayı komple bırakmanız gerekmiyor. Doğal güzelliğinizi koruyacak yardımcı kozmetik ürünleri deneyebilirsiniz.

Örneğin: dudak nemlendiricileri, dudak merhemleri, kaş gürleştirme jelleri, transparan maskaralar gibi doğal görünümlü ürünleri tercih edebilirsiniz.

4- Kaşlarınızın gür olmasını sağlayın: Kaşlar ve gözler, güzellik için çok önemli. Makyajsız yaşamaya alışmak istiyorsanız kaşların gözlerinizin ön plana çıkmasında önemli olduğunu unutmayın. Bu yüzden de kaşlarınızı ne şekilde olursa olsun gür bir şekilde çıkmasını sağlamalısınız. Gür ve istediğiniz şekillerde alınmış doğal kaşlar sizin doğal güzelliğinize gerçekten de çok katkı sağlayacak.

5- Daha fazla su tüketin: Su insan vücudunun en önemli ve en temel ihtiyacıdır. Cildinizin sağlıklı yapısını korumak için bol miktarda suya ihtiyacı var. Makyajsız bir şekilde güzel görünmek istiyorsanız günde en az 5 bardak su içmeye dikkat edin. Su içmeyi unutan bir kişiyseniz bunun için olan uygulamaları cep telefonunuza indirebilirsiniz.

6- Saç kesimi cildinizi etkileyecek: Saç şekliniz, makyajsız güzel gözükmeniz için çok önemli. Saç kesiminizi sevdiğinizde kendinize olan güveniniz de artacak ve bu da güzelliğinize yansıyacak. Ama bunun için gerçekten sizin yüzünüze iyi gidecek saç kesimini bulmanız gerekiyor. Önemli olan dışarıdan nasıl göründüğünüz değil, kendinizi en rahat ve güzel hissettiğiniz saç şeklini bulmanızdır.

7- Pozitif olun ve güler yüzlü olun: Dünya güzeli dahi olsanız asık suratlı biri kimseye çekici gelmez. Bu yüzden pozitif olma ve güler yüzlü olmak, güzel görünmenin en önemli sırlarından biridir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.