iyimi boyle bilgi sitesi

Eyeliner Çeşitleri ve Kullanım Özellikleri

Moda 9 Ağustos 2018
Eyeliner Çeşitleri ve Kullanım Özellikleri

Eyeliner, en önemli makyaj malzemelerinden biridir. Eyeliner olmadan makyaj olmaz. Bu yazımızda eyeliner çeşitlerini inceleyeceğiz. En bilinen eyeliner türleri ise; likit eyeliner, jel eyeliner, krem eyelinerdir. Bu makalemizde eyeliner türlerinin özelliklerini sizler için paylaşıyoruz.

Kalem Eyeliner

Kalem eyeliner aslında sıklıkla kullandığımız göz kalemi. Göz kalemleri, kalem eyeliner olarak da biliniyor. Kalem eyeliner, kuru veya daha kaygan olabilir. .Kalem eyeliner seçerken silikon barındıranlar çeşidinden seçerseniz daha rahat sürülür ve sağa sola bulaşma olmaz.

Jel ve Krem Eyeliner

Krem eyeliner ve jel eyelinerler, kuru eyeliner fırçası ile uygulanan eyeliner çeşitleridir. Likit liner gibidir. Oldukça küçük kavanozlar içinde satılır. Likit eyelinera göre daha kolay uygulanır. Krem eyeliner ve jel eyelinerler, biraz uzun sürede kurur. Jel eyeliner ve krem eyeliner, smokey eyes dediğimiz buğulu göz makyajı için oldukça iyi bir seçimdir.

Cake Eyeliner

Cake eyeliner sıkıştırılmış pudra şeklinde satılan kuru eyeliner türüdür. Cake eyeliner sürerken nemli bir fırça kullanmanız gereklidir. Hafif nemli fırça ile uygulandığından kontrolü göre daha kolaydır. Cake eyeliner, göz kapağınız katlanıyorsa pek uygun olmayabilir.

Dipliner

Dipliner aslında likit liner olarak bilinen eyeliner çeşididir. Likit eyeliner ile arasındaki fark ise fırçası kısadır. Dipliner çekmek kolay olsada yine ustalık ister.

Likit Eyeliner

Likit eyeliner, en çok kullanılan eyeliner çeşididir. Makyaj yapmaya başladığımız ilk günlerde hepimizin tecrübe ettiği ilk eyeliner çeşididir. Likit eyelinerin ince bir fırçası vardır. En zor eyeliner çeşidi likit eyelinerdır. İlk makyaj deneyimini likit eyeliner ile yapanlar, eyelinerin zor bir makyaj yöntemi olduğunu düşünür. Aslında ilk makyaj deneyimlerinizi likit eyeliner ile yapmamanızı öneririz. Çünkü likit eyeliner kullanmak biraz ustalık ister. Likit eyeliner sürerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise,  likit eyelineri alt göz kapağına sürmemektir. Hem yapay hem de sert durur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.