iyimi boyle bilgi sitesi

Diş Ağrısına İyi Gelen 8 Etkili Yöntem

Diş Ağrısına İyi Gelen 8 Etkili Yöntem

Diş ağrısını çeken bilir deyip daha fazla lafı uzatmadan hemen konuya geçiyoruz. Sizler için oldukça etkili yöntemleri sıraladık. Evinizde uygulayabileceğiniz en etkili yöntemleri burada sizlerle paylaşacağız.

1– Diş ağrısının olduğu bölgeye alkol uygulayıp diş ağrısını azaltabilirsiniz.

2– Oldukça yakıcı bir tadı olan kekik yağı doğal antibiyotik özelliklerine sahiptir ve ağrıyı azaltabilir.

3– Soğan dilimleri çiğneyebilirsiniz. Ağrıyan bölge üzerine soğan dilimleri koyarak diş ağrınızı azaltabilirsiniz.

4– Bir tutam tuz ile karıştırılan karabiber tozu diş ağrısını rahatlatmak için oldukça etkilidir.

5– Sarımsak ve kaya tuzu ile bir macun hazırlayarak ağrıyan dişin olduğu bölgeye uygulayabilirsiniz.

6– Ilık nane çayı ağız çalkalama suyu olarak kullanılıp rahatlama sağlanabilir. Eğer ağrı halen devam ediyorsa, etkilenen bölgedeki diş etlerine küçük bir miktar nane özütü diş ağrınızı oldukça rahatlatır. Ayrıca kuru naneyi en az 20 dakika süreyle ağrıyan dişin üzerine yerleştirip beklerseniz ağrınız önemli ölcüde azalacaktır.

7– Karanfil çeşitli tıbbi özelliklere sahip bir baharattır. Eğer karanfil yağınız varsa, etkilenen diş ve diş etleri üzerinde birkaç damla uygulayın. Karanfil doğada analjezik özelliktedir bu nedenle ağrı ve sancıyı azaltmaktadır. Eğer karanfil yağınız yoksa üzülmeyin. Bir parça karanfili ağrıyan diş ile çiğneyin ve bekletin. Karanfil yağını uyguluyorsanız yutmayın. Karaciğer için zararlı olabilir.

8– Ilık tuzlu su ile gargara yapmak da diş ağrısını rahatlatabilir.

Not: Bu makalede verilen öneriler güvenli olmasına rağmen, sorunu geçici olarak çözecektir. Mutlaka doğru tanı ve tedavi için diş hekiminize danışın. Geçmiş olsun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.