iyimi boyle bilgi sitesi

Kedi Patisi Hakkında İlginç Bilgiler

İlginç Bilgiler 30 Nisan 2019
Kedi Patisi Hakkında İlginç Bilgiler

Kediler her hareketiyle ilgi çeken anlaşılması zor hayvanlardır. Karizma onlarda, asalet onlarda ve sevimlilik onlarda. Kediler doğanın mucizevi canlılarından biridir. Bu yazımızda bu ilginç hayvanların patilerinin ne kadar mükemmel olduğu hakkında sizlerle bilgi paylaşımı yapacağız.

Kedi Patisinin Özellikleri

1- Titreşim Hassaslığı: Bir kedinin patisi inanılmaz derecede hassastır. Eğer kedinizin patisini sıkmayı denerseniz ya size pençe atarlar, ya da hızlıca oradan kaçarlar. Çünkü patilerinde yüksek oranda sinir reseptörleri vardır ve çok hassastır.

2- Sağ ve Sol Patiler: Tıpkı insanlar gibi, kedilerin de daha iyi kullandığı patileri var. Zor işleri yaparken erkek kediler sağ patisini, dişiler ise sol patisini kullanır.

3- Sessizlik Sağlar: Kedilerin yumuşak patileri aslında sizin sevmeniz için değil, kedinizin ses çıkarmadan avına yaklaşıp onu yakalayabilmesi içindir. Kediler çok sessiz yürürler.

4- Yerçekimine Meydan Okur: Kedilerin patisinde çok yüksek oranda reseptör bulunur. Bu reseptörler, kedinizin dengede durmasını, titreşimleri ve yerçekimini hissetmesini sağlar. Bu şekilde avlarına daha iyi yaklaşırlar.

5- Klima Özelliği Vardır: Patiler, kediler için bir nevi klima görevi görür. Özellikle sıcak günlerde ya da stres altına girdiğinde, kediler terlerini bu patiler üzerinden atarlar. Kediler bu yüzden asla terlemez. Bu bilgiyi size verelim :)

6- İletişimde Yardımcıdır: Sevimli dostlarımız, patileriyle iletişime geçerler ve nesneleri tırmalayarak bölgelerini belirler. Bu şekilde diğer hayvanları ve kedileri de kendileri hakkında uyarırlar.

7- Patinin Paraşüt Özelliği: Kedi patileri, düşmelere karşı dayanıklıdır ve hasarı emer. Bu şekilde sert alanlara bile rahatça iniş yapabilirler.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.