iyimi boyle bilgi sitesi

Gri Saç Rengi Trendi

Moda 27 Ocak 2018
Gri Saç Rengi Trendi

Son zamanlarda, özellikle genç kızlarda popüler hale gelen gri saç modası günden güne yayılmaktadır. Gri saç rengi  denince aklınıza grinin tek bir tonu gelmesin, saça uygulanacak gri rengin yüzlerce tonlaması vardır. Bu tamamen sizin tercihinizdir. Eğer saçınıza komple gri yaptırmak istemezseniz saç uçlarınızda veya aralarına balyaj şeklinde de gri tonları uygulaması yaptırabilirsiniz. Gri saç uygulaması ilk bakışta sıradışı gelebilir. Biz bayanlar saçımızda bir beyaz görmeye bile tahammül edemeyiz. Dolaysıyla gri renk ilk başta itici bir uygulama gibi gelebilir. Kuaföre gidip uyguladığınızda ise oldukça şaşırtıcı ve güzel sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu arada bende iyimiboyle adminlerinden biri olarak saçlarımı bu trend’e uyarak gri renge boyatmış bulunmaktayım.

Gri Saç Rengi Bakımı

Bu güzel saç renklerinin elbette can sıkıcı tarafları da var. Saçlarımızı renk açıcılarla ve ardından da gri renge boyadığımız için, saçımız kimyasal boyaya maruz kalarak yıpranıyor. Uçları daha kuru ve mat görünümlü olduğundan şekil vermekte oldukça zorlaşacaktır. Bu yüzden size bazı önerilerde bulunmak istiyorum.

1– Gri saçlar rengini kaybetmeye müsait saçlardır. Rengini korumak için boya koruyucu ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Mavi yada mor şampuan diye adlandırdığımız ”silver şampuan” ya da ”gümüş yansıma” şampuanını haftada 1 ya da 2 kez saçınıza uygulayın. Böylelikle sac renginizi koruyarak uzun süre kalıcılık sağlamış olursunuz.

2– Olmazsa olmazlardan biri olan 2. önerim ise, saç tellerinin daha parlak ve güçlü görünmesini sağlamak için saç nemlendirici maskeler uygulamanız olacak.

3-.Gri saç rengine sahipseniz makyajsız dışarı çıkmayın derim. Çünkü bu şekilde kullanım sizin solgun ve daha olgun görünmenize yol açacaktır. Abartıya kaçmadan yüzünüze uygun makyaj yapabilirsiniz. Böylelikle dikkat çekici bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.