iyimi boyle bilgi sitesi

En İyi Bebek Bezi Hangisi? İşte En iyi 10 Bebek Bezi

Anne ve Çocuk 29 Kasım 2015
En İyi Bebek Bezi Hangisi? İşte En iyi 10 Bebek Bezi

Bebekleri olan anneler ve bebeği olacak anneler için bu, en önemli konulardan biridir. Nasıl yaparız da bebeğimizin hem sağılığına hem de kendi bütçemize uygun bir bez bulabiliriz? Aslında bu kişisel bir konu olmakla birlikte çoğunluğun tercih ettiği bazı ürünler de yok değil. Biz de gelen yorumlar doğrultusunda, bunu deneyimlemiş bir anne olarak bunları sizler için derledik. İşte en çok tercih edilen bebek bezleri.bebek-bezleri-molfix

1- Molfix Extra Küçük Yenidoğan (Prematüre): Prematüre bebeği olanlar bilirler. O minicik bebeklere bez bulmak ne kadar zordur. Onlar için tercih edilebilecek çeşitli bebek bezleri var mıdır? En iyi bez hangisidir?.. Araştırıp dururlar. Bir prematüre bebek annesi olarak şunu söyleyebilirim ki bebeğime bu bez kullanıldı ve kesinlikle çok memnun kaldık. Eğer prematüre bebeğiniz varsa Molfix Extra Küçük Yenidoğan (Prematüre) en iyisi diyebilirim. Bedeni çok küçüktür; 3 kg. altındaki bebekler içindir. Hiç pişik sorunu yaşamazsınız. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

2- Molfix Yenidoğan Göbek Oyuntulu: Bunu da tercihinize göre kullanmanız mümkün. Bebeğinize yeni doğduğunda henüz göbeği düşmemişken veya düştükten sonraki iyileşme sürecinde tercih edebilirsiniz.premium-care-bebek-bezi

3- Prima Premium Care: Gerçekten kalitesi iyi. Pamuklu ve petekli bir yapısı var. Ama doğrusu bütçenizi biraz zorlayabilir. Yalnız petek dokusu sebebiyle bebeğinize uygunluğunu ve memnun kalıp kalmayacağınızı anlamak için öncelikle denemeniz gerekebilir. Bebeğinize ve bütçenize uygunsa gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

4- Prima Pampers: Eğer ince bir bez kullanmak istiyorsanız bu bez gerçekten oldukça incedir. Çünkü içinde jeller var. Ancak bu jeller zamanla bebek işedikçe şişiyor ve bebeğin hareketini engelleyici olabiliyor. Bunun dışında iyi bir bez. Fiyatı biraz diğer bezlere göre pahalı. O nedenle bütçeniz uygunsa tercih edebilirsiniz.

5- Molfix: En çok tercih edilen bebek bezlerinden biridir. Benim de en çok kullandığım bezdir. Çünkü hem kaliteli hem de fiyatı uygun. Sık sık kampanyalar yapıyor. Böylece daha uygun fiyata daha çok bez satın alabiliyorsunuz. Eğer çok uzun saatler bebeğinizin üzerinde bırakmazsanız sızdırma sorunu yoktur. Tabii bunu da saatlerce üzerinde tutarsanız bebek hareket ettikçe elbette sızdıracaktır. Ayrıca genel kanaat, pişik yapmadığı yönündedir. Tek sıkıntısı, diğer bezlere göre karın ve bacak bölgesi biraz sıkıdır. O nedenle ben her zaman bir büyük boyu kullanmışımdır; böylece sorun yaşamadım. Bebeğiniz için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir üründür.12280 huggies dc_Sz2_66_01

6- Huggies: “Kızım için Huggies, oğlum için Huggies” sloganı ile akıllarımızda yer eden Huggies, gerçekten de kullananları memnun ediyor. Bütçeye uygunluğu açısından da tercih edilebilirliği çok fazla. Kız ve oğlan bebeklere göre ayrı bölgelerinde emicilik gücü farkı olduğu için pişik de yapmıyor. Huggies Organik Pamuklu da yine çok tercih edilen bebek bezlerinden biri.

7- Can Bebe: Fiyat anlamında yine çok tercih edilen bezlerden biridir. Kalite anlamında da Molfix’e yakın diyebiliriz. Molfix’e göre iyi olan tarafı ise bel ve bacak bölgesi daha gevşektir. Yine bebeğinize ve bütçenize göre deneyip tercih edebileceğiniz bir üründür.

8- Evy Baby: Yerli ürün olan Evy Baby’nin fiyat uygunluğu tartışılmaz elbette. Ayrıca kullananların da memnun kaldığı bir ürün. Ancak bazen sızdırmasıyla ilgili problemleri olanlar mevcut olduğu için yine de deneyerek kararınızı vermenizi tavsiye ederiz.bebek-bezleri

9- Baby Star: Baby Star bebek bezini kullanan annelerden bazıları bu ürünü çok beğenerek kullanmasına rağmen bazıları da sızdırması ve pişik yapmasıyla ilgili sıkıntı yaşadığını belirtmiş. Açıkçası bu, bebeğinize göre karar vermeniz gereken bir durum. Genel kanı ise fiyat uygunluğu ve kullanışlılığının iyi olduğu yönünde.

10- Jenny Willy: Jenny Willy, Bim’de satılan bir bebek bezi. En çok fiyat anlamında tercih ediliyor. Ancak bu noktada şuna dikkat etmeniz gerekn paketin tüm fiyatı değil, birim fiyattır. Yani adet fiyatı az olduğu için bez ucuz görünüyor ama diğer markaların paketlerindeki adet sayısıyla karşılatırınca göreceksiniz ki fiyatları aşağı yukarı aynı. Kalitesi ile ilgili kanaat ise pek sızdırmıyor ama sert biz bez. Bu nedenle kullanarak karar vermeniz gereken bir bez.

Bunlar okuyucularımızın yorumlarına göre en çok tercih edilen bezlerdir. Listemiz de buna göre oluşturulmuş bir listedir. Siz de bu bezlerle ilgili veya başka kullandığınız bebek bezleri varsa onlarla ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Biz de buna göre listemize ekleyebilir ve böylece listemizi güncel tutabiliriz.

Yorumlar

Yazıya 14. yorum yapılmış.

esin ulusoy 23 Aralık 2015

bu arastirma neye gore yapilmis pek anlamadim. En iyi bez, pisik yapmayan ve sizdirmayan yumusak bezdir. 2,5 yasindaki bebegimiz icin arastirmalarimiz sonucunda, birkac ay once cikan bambu nature isimli bezi kullandik.. listeye girmeyi hakediyor bence..

admin 24 Aralık 2015

Merhaba Esin, bu listeyi hazırlarken, annelerin forumlardaki yorumları, bazı anket çalışmaları ve satış rakamları gibi faktörler baz alınmıştır. Tabii bu yazımızı bir anne editörümüz yazmıştır. En doğrusunu anneler bilirler. Ama her bebeğin ihtiyacına ve özelliğine göre bez seçilmelidir. Sizin bahsettiğiniz bez yeni bir bez, bu konuda annelerden olumlu yorumlar gelmeye devam ederse listeye eklenebilir.
Yorumunuz ve değerli katkınız için teşekkürler.

merve 10 Mart 2016
Misafirim 5 Ağustos 2016

En iyi bebek bezi sıralaması burada yapılmış mı pek anlamadım.

admin 5 Ağustos 2016

Merhaba, birçok annenin görüşleri ve dünya genelinde kullanım raporlarına göre bu liste hazırlanmıştır.

Bebek Bezi Uzmanı 23 Ağustos 2016

Merhaba;
Bambu Nature üretim yeri Danimarka olan ve yeni seçkinlere fahiş fiyata satılan bir bebek bezidir. Avrupalı üreticilerin genellikle “organik ürün” algısı ile piyasaya sürdüğü ürünlerden sadece birisi. Bu bezi diğer bezlerden ayıran bir tek özelliği varsa o da şeklidir (kesim, kalıp, dış görünüm vs.). onun dışında yeni bir icat değildir. Çünkü tüm bebek bezleri aynı (dokusuz kumaş + emici polimer + selüloz yani kağıt + tutkal) birleşimdedir. Sırf “organik” veya “doğal” kelimelerini kendi birtakım sertifikasyon kuruluşlarından aldıkları sertifikalar ile paket üzerine koyuyorlar diye 30 adet beze 50 lira (~17 USD) verilmez. Türkiye’de üretilen ürünlere birim fiyat olarak bunun çeyreğini ödeyerek aynı işleve sahip olabilirsiniz. Amacım siz değerli ebeveylere gereksiz masraflar yapmamanız konusunda yardımcı olabilmektir. Sizi herhangi bir markaya yönlendirmiyorum, sadece Bambu Nature, Seventh Generation tarzı “organik” kandırmacasıyla fahiş fiyata satılan ürünlere itibar etmemenizi öneriyorum. Ha derseniz ki “ama ben kapağı taşlı 18.000 liralık cep telefonu kullanıyorum” o halde buyrun, afiyet olsun derim. Saygılar.

Uzman Anne 25 Ekim 2016

Bambo Nature organik değil ekolojik bir bezdir. Bahsettiğiniz gibi içeriği diğer bezlerle kesinlikle aynı değildir. Örnepin Primanın kimyasallığını anlamak için ne sertifikasyona nede araştırmaya ihtiyaç vardır. Bir burun yeterlidir. Ancak şthal ürün olduğu için giyat yüksektir. 18.000 liralık telefon kullanmayagerek yok, mrneğin sigara içen bir baba içmeyerek market bezleriyle aradaki fiyat farkını rahatça kapatacaktır. Maddi anlamda ulaşılamaz olduğu durumda en iyi alternatif yıkanabilir bezdir ve yeni nesil olanlar çok pratiktir. Ayrıca süper ekonomiktir. Bir anne adet döneminde kullandığı pedin konforunu baz alıp , pedden çok daha büyük bebek bezinin, bezi aylarca kıllanan çocuğuna sağla(ma)dığı konforu tahmin edebilir.

Bebek Bezi Uzmanı2 21 Kasım 2016

Klor kullanilmayan kac bez markasi var? Petrokimyasal bilesenleri kullanmayan? Piyasadaki bebek bezi markalarindan kac tanesi, icerik bilgisini yaziyor? Tum bilesenlerine kadar icerik bilgisini cekinmeden yazmalari gerekir.
Urunleri kotulerken, once arastirma yapmaniz lazim. insanimiz bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktadir. cep telefonu ornegi de bunun gostergesi maalesef…

admin 21 Kasım 2016

Merhaba, burada en iyi bebek bezlerini listelemeye çalışıyoruz. Elbette en iyisi hiç bebek bezi kullanmamaktır. Sonuçta hepsi kimyasal içerikler barındırır. Ya hiç bebek bezi kullanmayacağız ya da mümkün olan en sağlıklı seçenekleri kullanmaya çalışacağız. Biz dünya genelinde beğenilen ve bebeklerin en az rahatsız olukları bebek bezlerini sıralamaya çalıştık. Sizlerde olumsuz yorumlar yapmak yerine bildiğiniz doğrular ile katkıda bulunursanız o çocuk bezlrini de burada yayınlarız.

Annetav 29 Kasım 2016

Faydalı bir yazı teşekkürler. Bende bebek bezleri ile ilgili bir inceleme yazısı yazdım. En İyi Bebek Bezini ararken buldum.

Ülker yılmaz 3 Aralık 2016

En organik bez amerikan bezi yani onceden hazir bezmi vardi kimyasal icermeyen duz bez

Tuana 8 Mayıs 2017

Arkadaşlar, Sevent Generation eh iyi gibi… Ama alın amerikan bezi en organik işte :)

Mocha 24 Şubat 2018

Arkadaşlar bu bezler başımızın belası. Napalım alacaz artık. Çok araştırdım şu sitede güzel bir anket var bezlerle ilgili. Bir bakın bence

Mocha 24 Şubat 2018

Bestofia en iyi bebek bezi yazınca çıkıyor