Akıllara Zarar Antik Çağlarda Uygulanan 7 İşkence

İlginç Bilgiler 24 Kasım 2016

Eskiden suç işleyen insanlara uygulanan asla tahmin edemeyeceğiniz cezaları öğrendiğinizde küçük dilinizi yutup şok olacaksınız. Belkide bu okuduklarınızı uzun bir süre hafızanızdan atamayacaksınız. O an kendinize yapılıyormuş gibi hissetmek berbat bir şey olsa gerek ama ne yazık ki bu gaddarca ve hunharca yapılan çağ dışı işkenceler o dönemlerde suçlulara uygulanmış cezalardır. Dehşet verici işkenceler ve kanımızı donduran görüntüler o anı yaşamak düşüncesi bile insanın psikolojisini bozuyor. Bu işkenceleri üzülerek sizlerle paylaşmak gerekirse;

kaynar-suda-iskence1-Kaynar Suda Haşlama:  Düşüncesi bile tüyleri ürperten bu işkence, orta çağ döneminde suç işleyen insanlara uygulanan bir işkence yöntemidir. Milletin gözü önünde yapılırmış ki  herkes ibret alsın diye. Ortaya konulan altı yanan büyükçe kazanın içindeki kaynamış su yada kızgın yağ içerisine mahkumu atarlarmış. Kazanın içinde acı içinde kıvranan mahkum, diri diri haşlanarak oracıkta can verilmiş.

kafa-ezici2-Kafa Ezici : Aman Tarım siz ne yaptınız!..Yok böyle bir işkence kafa ezmekte ne demek insanın aklı almıyor. Yine eski dönemlerde suçluya uygulanan en acı verici işkence yöntemlerinden biridir. Kafa ezici alete mahkumun kafasının üst bölüme yerleştirildikten sonra çene alt kısma koyulur. Üsteki vida yavaşça sıkıştırılır. İlk olarak dişler ve çene paramparça olur. Ardından gözler yuvalarından fırlar. En acı verici ve ölümcül işkencelerden biri olan kafa ezici işkence aleti ne yazık ki birçok kişiye uygulanmıştır.

testere-iskencesi3- Testere İşkencesi: Eski çağların karanlık dönemlerinde en yaygın teknikler arasında gelen bir işkence türüdür. Hırsızlık, cinayet ve zina yapan suçlulara uygulanırmış. Suçlu, baş aşağı gelecek şekilde ayaklarından tepeye bağlanıp, beyne kan gitmesi sağlanıyor. Ardından Bacakların arasından testere ile kesmeye başlıyorlar. Son derece ağrılı ve ölümcül bir işkence yöntemidir. Bu işkenceler kalabalık toplumların önünde uygulanmıştır. Bu acımasız işkence yöntemi birçok suçlu üzerinde uygulanmıştır.

hadim-iskence4- Hadım Etme (Cinsel Organı Kesmek): Günümüzde şu sıralar cinsel istismarcılara ne gibi bir ceza verileceği konusunda yeni düzenlemeler gündeme gelse de, o dönemlerde kız yada oğlan kaçırıp tecavüz edenin, canlı canlı derisi yüzülüp, ardından cinsel organı kesilirmiş. Bu işkence meydanda yapılırmış ki tüm aleme ibret olsun diye. Ayrıca bu işkence yöntemi, vatan hainlerine de karşıda uygulanmaktaymış.

germe-iskencesi5- Germe Yöntemi: Orta çağ döneminin en acı işkence yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. Suçlu, ahşaptan  hazırlanmış bir tahtanın üzerine kollarından ve ayaklarından halatlarla bağlanır. Bu halatların iki taraflı germe aleti ile çevirerek kurbanın ayakları ve kolları vücuttan ayrılana kadar bu işlemi devam ettirirlermiş. Mahkum acı içinde kıvranarak ölür ama ölene kadar acıyı tüm kemiklerinde hisseder.

dil-koparici6- Dil Koparıcı: Özel olarak tasarlanmış bu işkence aleti, kusursuz bir şekilde dili koparmak için icat edilmiş büyük makas şeklindedir. Mahkumun ağzını sonuna kadar zorla açılıp, demir dil koparıcı aletle dili kavrayacak şekilde tutturulup, makastaki vida sıkılarak tek hamlede dili kökten koparırlarmış.

vajina-ve-rektum-armudu-iskence-aleti7- Izdırap Armudu: Şeklinden dolayı armut adı verilen bu işkence aleti genellikle zina, homoseksüellik ve ensest ( yakın kan bağı olanlar arasındaki cinsel ilişki) gibi suçlarından yargılanan kişilere uygulanırmış. Erkeklerde anüse, kadınlarda vajinaya sokulduktan sonra aniden aleti açarak vücutta asla düzelmeyecek tahribata yol açarlarmış. Mahkum, bu acıya dayanamayarak bir kaç gün içinde yaşamını yitirirmiş.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.