iyimi boyle bilgi sitesi

SOS Oyunu Nasıl Oynanır

SOS Oyunu Nasıl Oynanır

Sos oyunu tarihin en eski oyunlardan biridir. SOS oyununda amaç S-O-S harflerini yanyana getirerek puan kazanmaktır. Son derece basit bir oyundur ama oynaması çok zevklidir. Sos oyununun çok fazla kuralı yoktur. Karelerden oluşan dikdörtgen veya kare bir alan üstüne S ve O harflerin yazılması şeklinde oynanır. Karelere istediğimiz yerlere S ve O harflerini yerleştirebilirsiniz.

SOS oyunu, 2 kişilik bir oyundur. Kareli defter üzerinde sınırları belirlenmiş alanda oynanır. Her oyuncunun birer hamle yapma hakkı vardır. Oyuncu, istediği kareye ya “S” harfi ya da “O” harfi koyar. Oyun sırası kendisine geldiği anda S-O-S kelimesini tamamlayan oyuncu puan ve yeni bir hamle hakkı kazanır. Kazandığı bu hamleyi yapmak zorundadır. En çok SOS yapan oyunu kazanır.

SOS Oyunun KurallarıSOS Oyunun Kuralları

1– Oyunda istediğimiz yönde hamle yapabilirsiniz. Sağa, sola, aşağı yada yukarı yöne istediğiniz yöne S ya da O harfi koyabilirsiniz.

2– Bu oyunun amacı SOS kelimesini oluşturabilmektir. Mesela

bir yerde S ve O kelimesini yan yana gördük diyelim ondan sonra hemen onların en sonuna bir S daha koyup üzerini çizip SOS kelimesini oluşturabiliriz.

3– SOS yaparsanız “SOS” un kabul olması için üstüne bir çizgi çekmelisiniz. Buradaki çizgi sos belli olsun diyedir.

SOS Oyunu

4– Sos yapabilen kendi hanesine bir puan yazar.

5– SOS yapan bir harf daha koyma hakkına sahiptir, hatta buna zorunludur! bu kuralı asla gözardı edemezsiniz.

6– Aşağıdan – Yukarı, Sağdan – Sola ve Çapraz olarak SOS yapılabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.