iyimi boyle bilgi sitesi

Ombre Balyaj Saç Boyama Trendi

Moda 3 Aralık 2015
Ombre Balyaj Saç Boyama Trendi

Son yıllarda sıkça konuşulmaya başlayan ombre, gençlerin ve sanatçıların arasında popüler hale geldi. Peki ombre nedir? Ombre’nin anlamı Fransızcada gölge demektir. Saçın değişik renk tonlarında boyanmasıdır. Örneğin saçın üst kısımları koyu olarak boyayıp, uçlara doğru daha açık renk boyayabilirsiniz. Yada tam tersi de boyayabilirsiniz.

Ombre-BalyajSaçın ana tonları saçın uçlarına indikçe 6 tona kadar  açılarak ulaşır. Saçlarınızı ombre yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka profesyonel bir kişi tarafından yaptırmanızı öneririz. Çünkü geçişlerdeki  tonaj yumuşaklığına çok dikkat edilmelidir. Daha estetik ve daha doğal görünümü sağlamak için sert geçişler değil yumuşak geçişler uygulanması gerekir.
Ombre balyaj hangi saçlar için uygundur?

Ombre balyaj her saç tipine uygundur. Uygulama tekniği saçın uzunluğuna göre ayarlanır. Kısa saç modellerinde saçların yanlardaki uzun kısımlarına ve uçlarına ombre uygulanır. Orta uzunluktaki saç modellerinde saçın dörtte ikilik kısmına, uzun saçlarda ise dörtte üçlük kısmına uygulanır. Her saça değişik renkler uygulanabilir. Örneğin sarı, pembe, yeşil, bal rengi gibi renklerde farklı tonlama teknikleri yapılabilir. Bu, kişinin tarzına ve zevkine kalmış bir işlemdir.

Ombre Balyaj SacOmbre balyaj nasıl uygulanır?

Bu işlem zor bir teknik olduğundan evde uygulamak yerine profesyonel bir kuaför seçmeniz daha yerinde olacaktır. Ama evde uygulamak istiyorsanız, bu konuda gerekli  bilgi ve yeteneğe sahipseniz neden olmasın.

Öncelikle gerekli olacak malzemeleri sayalım

  • 2-3 tonda saç boyası
  • Saçı boyamak için boya fırçası ve boyayı koymak için kap
  • Eldiven
  • Üzerinizin boya olmaması için önlük
  • Folyo kağıdı

Uygulaması: Boyamadan önce saçlarınızı 1-2 gün yıkamayın; daha iyi sonuç almasını ve saçlarınızın zarar görmesini engellemiş olursunuz. İlk önce saçlarınızın boyamak istediğiniz uç kısımlarına bir tarak yardımıyla krepe yapın. Kabartılmış olan kısımları hafif yukarı alıp, aşağıda kalan kısımları ve boyanacak olan yerleri  bir toka yardımıyla tutturun.

Topladığınız kısımlara hazırladığınız boyadan eşit miktarda ve kontrollü bir şekilde sürün ve folyo ile sarın. Boyanın saçınıza daha iyi nüfuz etmesini istiyorsanız saç kurutma makinesiyle sıcak hava verebilirsiniz. 30-40 dakika bekleyiniz. Saçlarınızı yıkarken saç kremi sürerseniz daha yumuşak olacaktır. Saçlarınızı kuruturken saç kurutma makinesi ile 1-2 hafta soğuk hava uygularsanız saçlarınızın yıpranmasını engellemiş olursunuz.

Son yılların yükselen trendi Ombre dudaklar hakkındaki yazımıza Ombre Dudaklar yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yazıya 3. yorum yapılmış.

sedef 15 Mart 2016

Esmerlere daha çok yakışıyor omre saç

Rümeysa 11 Temmuz 2018

Buna olan merakım saçlarımı mahvetmeme sebep oldu saçlarımın uçları yandı normalde sürekli kuaförde boyatıyordum ama ilk defa arkadaşıma uyup evde boyamayı denedim ve yanmış saçlarımla kalakaldım uçlardan kopanlar oldu ama saçım çok uzun ve 5 parmakdan fazla yanık yer var 2 parmak kadarı mecbur kestirdim kalan yanık kısım için de liquid keratin yanan saç bakım seti var onu kullanıyorum baya düzeldi ama hala hafif sertlik var gerçi daha aldığım ürünler bitmedi çok yanık olduğu için sete ek olarak liquid keratin sprey almıştım hepsi bitene kadar saçlarım tamamen düzelir gibi.

irem 20 Ekim 2018

Saçlarımı hep düz boyatıyorum normalde ama bu defa ombre yaptırmak istedim ama şehir dışındayken buna karar verdim ve bu benim için kötü oldu bilmediğim bir kuaföre gittim ve saçlarım yandı bir anlık kararla gitti saçlar yarıdan biraz fazlası yandı ama saçlar zaten çok uzun değil bide yavaş uzar kestirmek istemedim o yüzden en son kendi kuaförümü aradım hemen doğa keratin al kulan kestirme dedi bana bir site gönderdi burası patentli satıyor bende kullanıyorum ürünlerini diye aldım kullandım hemen saçlarım ilk toparlamıyor gibi geliyordu ama aldıklarım bitmeye yakın saçlarım toparladı sonunda sağlıklı saçlarıma kavuştum bu doğal keratin sayesinde.