iyimi boyle bilgi sitesi

Dudaklarda Yeni Trend: Ombre Dudaklar

Dudaklarda Yeni Trend: Ombre Dudaklar

Gölgeli göz makyajları, opal saçlar, nail art derken sıra geldi ombre dudaklara. Ombre dudak, gölgeli bir dudak makyajı demektir. Bu yeni trend şimdiden çok popüler. Siz de fotoğraflarını görünce bunu uygulayanlara hak vereceksiniz. Çünkü daha etkili bir dudak görünümü yaratmak, bu gölgeli dudaklarla mümkün. Çok iddialı ombre dudaklar yapabileceğiniz gibi daha sakin, seksi veya şirin ombre dudaklar da yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin tarzınıza bağlı. Ombre dudaklar yapabilmeniz için istediğiniz renklerde dudak kalemi ve rujlara sahip olabilmeniz yeterli. Bu gölgeli görüntüyü yaratmanın birkaç yolu olmakla birlikte siz de kendi sahip olduğunuz  ürünlerinizle kendi tekniğinizi yaratabilirsiniz. Bu da tamamen sizin zevkinize ve yaratıcılığınıza bağlı. İşte ombre dudaklar ve yapılışı ile ilgili bazı yöntemler:

  • 1. Yöntem:

ombre-dudaklar1. Adım: Dudağınızı koyu tonda bir kalem ruj ile boyayın. Aynı tondaki kalemi tüm dudağınıza dıştan içe olmak üzere uygulayın.

2. Adım: Dudaklarınızın orta bölgesine mat ve daha açık bir tonda ruj uygulayın.

3. Adım: Karıştırın, düzgünleştirin ve gölgeli dudaklarınızın keyfini çıkarın.

  • 2. Yöntem:

ombre2

 

ombre1. Adım: Öncelikle dudaklarınızdaki kalın tabakayı dudak balmı ve nemlendirici uygulayarak yumuşatın ve pürüzsüzleştirin.

2. Adım: Dudak kalemi ile çerçeve oluşturun. Bu çerçeveyi ruj fırçanızla içe doğru yayın.

3. Adım: İçine açık renk ruj sürüp gereken düzeltmeleri yaparak ombre dudaklara yani gölgeli dudaklara sahip olabilirsiniz.

  • 3. Yöntem:

ombre3

Ombre dudaklara sahip olmanın bir başka yolu da açık renk ruj sürüp, ondan koyu göz/dudak kalemini dudak çevresine uygulamak ve ruj fırçasıyla istediğiniz geçişi yakamaktır. Sonra da bir parlatıcı ile istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

 

 

  • 4. Yöntem:

ombre4

Diğer yandan bir ruj ve ondan daha koyu bir diğer ruj ile de kolaylıkla ombre dudaklara sahip olabiliyorsunuz. Açık renk rujunuzu sürün ve koyu renk rujunuz ile de istediğiniz yerleri gölgelemek için kullanın.

 

 

 

  • 5. Yöntem:

ombre1

Önemli olan gölgeli/renk geçişli bir dudak makyajı yapmak olduğundan bu saydığımız teknikler dışında kendi kullanacağınız malzemelere göre farklı yollarla da ombre dudaklara sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.