iyimi boyle bilgi sitesi

Işık Peeling Nedir ve Nasıl Uygulanır

Işık Peeling Nedir ve Nasıl Uygulanır

Zamanla yaşlanan cildimizde güneş ışınları, hamilelik, hormonal faktörler, genetik faktörlerin etkisiyle ciltte lekeler ortaya çıkar. Bu lekeler başlangıçta az olduğu için dert etmeyiz ama zamanla artan bu lekeler canımızı sıkmaya başlar. Neyseki bu can sıkıcı lekelerden kurtulmanın bazı yöntemleri vardır. Bunlardan en çok bilineni ve uygulananı şüphesiz Işık Peeling yöntemidir.

Işık peeling yöntemi ciltteki güneşe bağlı lekelerin ve akne lekelerinin azalması ve yok edilmesi için tasarlanmış bir tedavidir. Cildin soyulmasını sağlayarak yenilenme sürecini hızlandırır ve cilde ışıltılı bir görünüm kazandırır.
Işık peeling günümüzde güneş lekeleri, doğum ve sivilce lekeleri, pigmentasyon benekleri, koyu hamilelik lekeleri, yaşlılık etkileri gibi cilt problemlerinde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Işık peeling yöntemi kişinin sosyal hayatını etkilez. Çok hassas ciltlerde bile güvenle uygulanabilir. Işık peelingi her yaşta hasta ve her cilt tipi için uygundur. Işık peelingi, bütün peelinglerde olduğu gibi yaz aylarında ve hamilelerde uygulanmamaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise, ışık peelingi yöntemini sadece uzman doktorlar tarafından uygulanması konusudur. Işık Peelingin yöntemini uzmanlığı olmayan doktorlar bile uygulayamamaktadır. Bazı güzellik salonlarında normal peeling uydulamasını ışık peeling yöntemi gibi gösterilmektedir. Işık peelingi yöntemi için hekiminizin bu konuda uzman olduğuna emin olmalısınız.

isik-peeling-nasil-yapilirIşık Peelingi Nasıl Uygulanır?

1- Cilt bir temizleyici ile güzelce temizlenir.
2- Cildin ph dengesini dengeleyen solüsyon tüm yüze uygulanır.
3- Ciltte soyma etkisini yapacak olan solüsyon uygulanır ve hastanın cilt yapısının durumuna göre bir süre beklenir.
4- Bu işlemler için özel olarak üretilmiş olan leke giderici maske uygulanmalıdır. Hastanın bu maske ile 8-12 saat beklemesi gerekmektedir. Sürenin sonunda kişinin cildine uygulanan maske ılık su ile yıkanır.
5– Uygulama sonrası işlem yapılan bölgeyi 8 saat boyunca yıkamamak gerekir.
6- Tedavi sonrası verilen leke açıcı ve nemlendirici kremleri itinalı bir şekilde kullanması gerekir. En önemlisi de güneşten korunması gerekir.
Işık peelingi kaç seans uygulanır?
Birçok hastada tek seans çoğunlukla yeterli olmaktadır. Bazı hastalarda 2. Seans gerekebilmektedir. Seanslar
yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Maske sürüldükten sonra hasta evine gidebilir. Hasta sürülen maskenin çıkarılması için belirlenen bir süre sonunda tekrar tedavi merkezine gelmelidir.
Işık Peelinginde Sonuç Ne Zaman Görülür?
Uygulamaların yüzde 95’inde, lekeler 20 ile 30 gün arasında kaybolmaya başlar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.