iyimi boyle bilgi sitesi

Günlük Hayatımızda İşinizi Kolaylaştıracak 10 Püf Nokta

Günlük Hayatımızda İşinizi Kolaylaştıracak 10 Püf Nokta

Bazı zorluklar karşısında bazı pratik bilgiler hayatınızı kolaylaştır. Sadece yapmamız gereken bu bilgileri bilmemiz. Bu bilgiler oldukça fazla ama sizin için derlediğimiz 10 püf noktasını paylaşmak istiyoruz.

İşinizi Kolaylaştıracak 10 Püf Nokta

1Zayıflamak isteyenlere: Alınan 3 dakikalık soğuk duş size 40 kalori yaktırır.

2- Gözlük çerçevesi: Gözlüğünüzün vidası çok çabuk gevşeyip çıkıyorsa, vidayı takacağınız yere renksiz oje sürerseniz, artık o vida kolay kolay gevşemez.

3- Yumurta pişirirken: Yumurta kaynatırken kabuklarının çatlamamasını istiyorsanız, kaynama suyuna yanmış kibrit atın.

4- Cep telefonun ıslanması durumunda: Telefonun üstüne su mu döküldü endişelenmeyin! yapmanız gereken tek şey bir bezle kuruladıktan sonra pirinç dolu kapın içine telefonu koyun. Tamamen telefonu pirinçle üstünü kapatıp bir gece bekletin. Bu işlem telefonun içindeki suyu emilmesini sağlayacaktır. (Denenmiş)

5Hıçkırık tutarsa: Hıçkırık tuttuğu zaman, nefesinizi 15 saniye kadar tuttuktan sonra 3 kere yutkunun. Kısa süre içinde hıçkırığınız kesilecektir.

6- Pamuklu giysilerin çekmesini önlemek için: Yeni aldığınız pamuklu bir kıyafetin çekmemesini istiyorsanız, ilk yıkamada bir gece soğuk suda bekletip yıkayın. Daha sonraki yıkamalarda çekmeyecektir.

7- Şarap içerken: Kadehteki şarabın kalitesini kontrol için, hafifçe sallayın. Bardağın çevresinde oluşan tortu ne kadar ağır iniyorsa, o kadar kalitelidir.

8- Tül perdelerin ağarması için: Kadınların kabusu olan grileşmiş ve kararmış olan perdelerinizin daha iyi temizlenmesi için, çamaşır makinesine koyduğunuz tül perdelerin arasına 2 tatlı kaşığı toz şekeri serpiştirin. İlk aklınıza gelen şekerin yapış yapış olacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sıcak su etkisi ile tamamen eriyip perdelerin ağarmasını sağlar.

9- Yaramaz kedilere: Kediler naftalinden ve plastikten hoşlanmazlar. Kedilerin oturmasını istemediğiniz yerlere ya naftalin koyunuz ya da naylon örtü örtünüz.

10- Portakal suyu hazırlarken: Portakalları sıkmadan önce soğuk suda bekletirseniz elde edilecek portakal suyu miktarını yarı yarıya arttırırsınız.

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.