iyimi boyle bilgi sitesi

Erkan Şamcı Kimdir

Erkan Şamcı Kimdir

Erkan Şamcı Türkiye’nin en iyi Ziraat Mühendislerinden biridir. Botanika Bitki Kültürü Okulu Eğitmeni olarak da görev yapmaktadır. Erkan Şamcı televizyon programlarına katılarak insanlara doğayı sevdiren hoşsohbet bir kişidir. Erkan Şamcı aynı zamanda Ekolojik Yaşam Uzmanı, Araştırmacı, Aktivist, Mucit (faydalı çok sayıda patenti vardır), Yazar, Radyo ve TV Programcısıdır. Erkan Şamcı katıldığı televizyon programlarında doğal şampuan yapımından, biber ve domates yetiştirmeye, doğal bulaşık deterjanı yapımından çim döşeme ve ekme konularına kadar bilmeniz gerekenleri en güzel şekilde anlatır.

Erkan Şamcı, 1989 yılından bu yana devam ettirdiği 25 yıllık meslek hayatı boyunca kimyasallarla savaşmış ve bir doğa koruyucusu olarak birçok insana yol göstermiştir.

erkan-samci-ekopolisDoğal Ekolojik Hayat: Günümüz dünyasında etrafımız kimyasallar ile çevrilmiştir. Adeta zehirli ürünlerle kuşaltıldık ama hiç birimiz bunu önemsemiyoruz. Kanser vakaları arttıkça tüm olup bitenleri araştırmaya başladık. Birçoğumuz ne yediğimizi bile bilmiyoruz. Evimizde kullandığınız temizlik malzemeleri bizi öldürüyor ama bundan haberimiz bile yok.

Erkan Şamcı sayesinde birçok insan kimyasalların sağlığa verdiği zararları öğrendi. Etrafımızdaki kimyasalları bir düşünün: temizlik malzemeleri, çamaşır ve bulaşık makinesi deterjanları, böcek zehirleri, diş macunları ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz binlerce kimyasal maddeler…

Erkan Şamcı katıldığı programlarda tüm bu kimyasallardan kurtulmanın formülünü bizlere tüm içtenliğiyle öğretiyor. Örneğin, evinizde kendi bulaşık ve çamaşır makinesi deterjanımızı nasıl yapacağınızı anlatıyor ya da temizlik malzemeleri olarak hepimizin evinde bulunan limon ile nasıl sağlıklı bir temizlik ürünü yyapabileceğimizi hatta kendi şampuanımızı bile nasıl sağlıklı bir şekilde yapabileceğimizi anlatiyor ve birçok insana yol gösteriyor.

Erkan Şamcı Kitapları:

Ekolojik Temizliğin Kitabı: Hayat Yayınları tarafından yayınlanan kitapta,  günlük yaşamda kullanılan pek çok temizlik ürünün sadece çevre için değil, aynı zamanda insan sağlığı açısından da taşıdığı sağlık sorunlarına değiniyor. Çevremizde bol miktarda bulunan zararlı kimyasalları tek tek açıklıyor. Erkan Şamcı, Ekolojik Temizlik kitabında zehirli kimyasal içeren bilindik temizlik ürünlerinin kullanımından mümkün olduğunca kaçınılması gerektiğini anlatıyor. Herkesin evinde mutlaka bulunması gereken ‘Ekolojik Temizliğin Kitabı’ adlı eserinde, sağlıklı yaşam ve temiz bir çevre için yakınımızda bulunan doğal mamullerden nasıl temizlik ürünleri üretilebileceğimize güzel ve anlaşılır bir şekilde değiniyor.

erkan-samcidan-faydali-bilgilerKadınların Altın Kitabı: Sloganımız “Evinize doğallık geliyor”. Ev hanımlarının zor hayatına, Ekopolis Erkan Şamcı kolaylıklar getiriyor. Kitabında hayat kurtarıyor; evle ilgili her derde deva oluyor. Aşçılık bilgilerinden temizliğe, mutfaktan ev ekonomisine, temizlikten dekorasyona kadar her konuda doğayla barışık bilgiler veriyor. Örnek vermek gerekirse: Bebeğin ateşi çıktı; hemen acile gitmek yerine neler yapabiliriz? Misafirin çocukları güzelim koltuğunuzun üstüne sakızlı muhallebiyi döktü; nasıl temizlenecek şimdi bu leke? Kalorifer petekleri sürekli pislik üretiyor; nasıl temizlenecek bunlar? Annemden kalan hatıra küpenin taşı düştü, evin içinde ama nasıl bulunacak bu minicik taş? Evin her yerinde oyuncak var; nasıl dezenfekte edilecek bunlar? gibi birçok sorunun cevabı bu kitapta.

Ekolojik Temizliğin Kitabı: Hayatınızın büyük bir kısmını geçirdiğiniz evinizin zehirli bir gaz odası olabileceği hiç aklınıza geldi mi? Bu öyle bir zehirli gaz ki insanı yavaş yavaş zehirler ama zehirlerken de bahar esintisi gibi güzel koktuğu için anlamazsınız. Evlerde kullanılan birçok temizlik ürünün taşıdığı sağlık riskleri tam olarak açıklanmamaktadır. Bu temizlik ürünleri sadece temizlemeye odaklıdır. Ama insan sağlığına verdiği zararı kimse konuşmamaktadır. Lavabo tıkanması sonucu tıkanan boru ve kanalları açarken kullandığımız kanal açıcıların tehlikesi hakkında bilginiz var mı? Temizlik yaparken sevdiklerinizi ve kendinizi zehirlediğinin farkında mısınız? Ekolojik Temizliğin Kitabı ile tüm bu soruların yanıtını bulacaksınız. En sağlıklı doğal temizlik malzemesi yapımını öğreneceksiniz.

Erkan Şamcı’nın evinizde faydalanacağınız yararlı bilgilerinden bazılarına ulaşmak isterseniz, Erkan Şamcı’dan faydalı bilgiler yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yazıya 4. yorum yapılmış.

gazi temur 26 Şubat 2016

Kitaplarinda park ve bahçe bilgileri de varmidir sana ulaşacağım açık adres i verir misin

cennet ordu 22 Haziran 2016

Söyleyebileceğim konu ile ilgili Erkan Şamcı ile şahsen görüşmek isterim… saygılarımla

aYFER 26 Ağustos 2016

Sayın Gazi Temur ve Cennet ordu Sosyal medya hesaplarından kendisine mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla
Erkan Şamcı Ekibi.

Üzeyir Coşar 29 Ağustos 2016

Sn.Erkan bey, saksıda süs biberi yetiştiriyorum ancak bitkiler çiçek açıyor bibere dönüşemiyor.Bitki -nin çiçekleri siyahlaşıyor sap kısımları sararıp dökülüyorlar.Ziraattçiler bir çok ilaç verdi en son sulandırılmış kükürt denedimde bir sonuç alamadım.Sizin çözümünüz vardır düşüncesiyle bilginize ihtiyaç duydum şimdiden teşkr.ederim.SELAMLAR