iyimi boyle bilgi sitesi

Ciltteki Güneş Lekelerine Kesin Çözüm

Ciltteki Güneş Lekelerine Kesin Çözüm

Yaz aylarına veda ettiğimiz günlerde, bazı şeylere veda edemeyiz. Bunların en başında cildimizde oluşan güneş lekeleri gelir. Bu durum oldukça canı sıkıcıdır. Neyseki bu konuda da bazı pratik çözümler mevcuttur. İlk önlem elbette koruyucu önlemlerdir. Güneşe çıkmadan önce güneşin zararlı etkilerinden korumak için gerekli tedbirleri almalıyız. Aksi takdirde güneş lekelerine davetiye çıkarmış oluruz. UV ışınlarına karşı yüksek faktör koruyucu krem kullanmak her zaman başarılı sonuçlar vermiştir. Bazılarınızı şuan güneş kremi kullandım ama yinede lekeler oluştu dediklerini duyar gibiyim. Güneş kremini acaba yanlış kullanmış olabilir misiniz? Genelde denize gireceğimiz zamanlarda güneş kremini süreriz. Ve gün boyunca kremin koruyucu etkisi olacağını inanırız. Güneş kremi, dışarı çıkmadan 20 dakika önce sürülmeli ve her iki saatte tekrarlanmalıdır. Eğer güneş kreminiz suya dayanıklı değilse denize ya da havuza girip çıktıktan sonra güneş kremini tekrardan vücudunuza uygulayınız. Tüm önlemlere rağmen yine de cildinizde güneş lekeleri oluştuysa merak etmeyin. Çözüm İşte!

Güneş Lekelerine Kesin Çözüm

Bir eczane teknisyeni arkadaşımın yapmış olduğu ve başarısını bizzat gördüğüm karışımları sizlerle paylaşıyoruz. Majistral ilaçlar arasında gayet başarılı sonuç veren güneş lekelerinin giderilmesi için yapılan karışımlar vardır. Peki nedir bu mucizevi karışım..

Karışım için ilaçlar

-Expıgment %4 30 gr krem
-Momecon  30 gr krem
-Acnelyse 20 gr  krem

Yapılışı: Cam havanda ya da steril metal olmayan bir kapta bu üç kremi, homojen olacak şekilde yine metal olmayan bir kaşık ile karıştırın. 100 cc lik  pomat kutusuna koyun ya da temiz bir kap da da muhafaza edebilirsiniz.

Kullanımı: Bu karışımdan lekeli olan yerlere sabah akşam olarak uygulayın. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir husus, kremi sürdükten sonra asla güneşe çıkılmaması gerekiyor. Krem, lekeli olan deriyi soyacağı için, UV ışınların direk yüze gelmesi daha da kötü sonuçlara sebebiyet verebilir.

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

İrem Burgaz 13 Temmuz 2018

Bende bu dertten müzdaribim ne yapsam kurtulamadım. Bir kısmı geçse de bir kısmı mutlaka kalıyor ve çok kötü bir görüntü oluşturuyor. Bu yüzden bu yazdıklarınız bir noktaya kadar işe yarıyor. Bu sorunu agresif olarak yaşayanlarda tam bir çözüm sağlamıyor. Zaten sadece yaşayan bilir. Uzun süredir araştırıyorum, son zamanlarda fullface lazer tedavisinden bahsediyorlar. fullface lazer diyorlar ve öncesi sonrası fotoğrafları incelediğimde baya güzel sonuçlar aldıklarını gördüm. Her klinikte bulunan bir alet olmadığı için yaptıracak yer sayısı kısıtlı, başka bir şehire gitmem gerekiyor.(Bursa’da yaşıyorum,burada bu tedaviyi veren yok.) Bu yüzden önceden kesin emin olmak istedim, yaptıran ve memnun kalanlar var mı? Bu konuda fikirleriniz nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.