iyimi boyle bilgi sitesi

Adolf Hitler Hakkında İlginç Bilgiler

Adolf Hitler Hakkında İlginç Bilgiler

1- 1894 yılında bir rahibe 4 yaşındaki bir çocuğu boğulmaktan kurtarmıştır. Peki bu çocuk kimdir dersiniz. Hemen söyleyelim milyonlarca insanı gaz odalarında boğan Adolf Hitler’dir.

2- Adolf Hitler’in ilk aşık olduğu kız bir yahudiydi. İsmi Stefanie Isak olan kıza hiç bir zaman cesaretini toplayıp açılamadı.

adolf-hitler-kucuklugu3- On üç yaşında tüberküloz hastası olan babasını 3 Ocak 1903 tarihinde kaybetti. Daha sonra ağır bir ciğer hastalığı geçirmiş, doktorun tavsiyesiyle bir yıl kadar okuldan ayrı kalmıştır. Babası olmayan Adolf, maddi sorunlar nedeniyle okula geri dönememiştir. Annesine bakma sorumluluğuyla inşaatta işçi olarak çalışmaya başlamıştır.

4- Adolf Hitler Avusturya doğumlu bir Almandır. (7 Nisan 1925 tarihine kadar Avusturya vatandaşı, 25 Şubat 1932 tarihinden itibaren Alman vatandaşıdır.) 7.4.1925 tarihinden 25.2.1932 tarihine kadar vatansız olarak kalmıştır.

5- Hitler çikolatayı çok severdi. Günde 1 kiloya yakın çikolata yermiş.

6- Eva Braun’la führerbunker sığınağında evlendiler ve evlendikten sonraki gün aynı sığınıkta aynı anda intihar ettiler. Eva Hitler ve Adolf Hitler’in evliliği 1 gün sürmüştür. 29 Nisan 1945 tarihinde evlendiler ve 30 Nisan 1945 tarihinde birlikte öldüler.

7- Birinci Dünya Savaşı sırasında bir İngiliz asker, yaralı halde bulduğu bir Alman askerin hayatını bağışladı. Ancak belki de bu hayatında yaptığı en büyük hata idi; zira o asker Adolf Hitler’di. Hitler I. Dünya Savaşı Sırasında Onbaşıydı. Bu onbaşı 2. Dünya Savaşı’nda birçok İngiliz’in ölümüne sebep oldu.

8- Hitler insanlık tarihin en kanlı diktatörlerinden biridir. 40 milyon insanın ölümüne doğrudan ve dolaylı yollardan sebep olmuştur.

9- Adolf Hitler küçükken bir kilisede eğitim görmekte ve kalmaktaydı. Bir papaz tarafından sigara içerken yakalanan Adolf Hitler, okuldan atılır. Adolf Hitler çok yalvarmasına rağmen kilise tarafından tekrar alınmaz. Sunay Akın’ın bize sunduğu bu bilgiye göre, sigara toplu ölümlere de sebep olmuştur.

10- Hitler bir vejetaryen idi. Hayvan eti yemezdi. Hayvan zulmüne karşı yasalar çıkarttı. Kanarya beslerdi ve uyurken köpeklerinin yanında olmasını isterdi.

adolf-hitler-eva-braun11- Adolf Hitler boş zamanlarında resim yapardı. Yaptığı resimlerin tümüne Amerika Birleşik Devletleri el koydu ve sergilenmesine yasak getirdi.

12- Adolf Hitler, Alman ırkını iyileştirmek için birçok zihinsel engelli Alman vatandaşını öldürttü.

13- Hitler ilk başta mimar olmak istemişti. Fakat Viyana’daki Mimarlık okulunun sınavını geçememişti. Sınavı geçse iyimiş :)

14- Opera müziğine saplantılı derecede hayrandı.

15- Adolf Hitler’in çocukluk hayali ise bir rahip olmaktı.

16– Adolf Hitler, kedilerden çok korkardı ve sevmezdi. Neyseki kedilere soykırım yapmadı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.