Ciltteki Güneş Lekelerine Kesin Çözüm

Sağlık 10 Ekim 2017

Yaz aylarına veda ettiğimiz günlerde, bazı şeylere veda edemeyiz. Bunların en başında cildimizde oluşan güneş lekeleri gelir. Bu durum oldukça canı sıkıcıdır. Neyseki bu konuda da bazı pratik çözümler mevcuttur. İlk önlem elbette koruyucu önlemlerdir. Güneşe çıkmadan önce güneşin zararlı etkilerinden korumak için gerekli tedbirleri almalıyız. Aksi takdirde güneş lekelerine davetiye çıkarmış oluruz. UV ışınlarına karşı yüksek faktör koruyucu krem kullanmak her zaman başarılı sonuçlar vermiştir. Bazılarınızı şuan güneş kremi kullandım ama yinede lekeler oluştu dediklerini duyar gibiyim. Güneş kremini acaba yanlış kullanmış olabilir misiniz? Genelde denize gireceğimiz zamanlarda güneş kremini süreriz. Ve gün boyunca kremin koruyucu etkisi olacağını inanırız. Güneş kremi, dışarı çıkmadan 20 dakika önce sürülmeli ve her iki saatte tekrarlanmalıdır. Eğer güneş kreminiz suya dayanıklı değilse denize ya da havuza girip çıktıktan sonra güneş kremini tekrardan vücudunuza uygulayınız. Tüm önlemlere rağmen yine de cildinizde güneş lekeleri oluştuysa merak etmeyin. Çözüm İşte!

Güneş Lekelerine Kesin Çözüm

Bir eczane teknisyeni arkadaşımın yapmış olduğu ve başarısını bizzat gördüğüm karışımları sizlerle paylaşıyoruz. Majistral ilaçlar arasında gayet başarılı sonuç veren güneş lekelerinin giderilmesi için yapılan karışımlar vardır. Peki nedir bu mucizevi karışım..

Karışım için ilaçlar

-Expıgment %4 30 gr krem
-Momecon  30 gr krem
-Acnelyse 20 gr  krem

Yapılışı: Cam havanda ya da steril metal olmayan bir kapta bu üç kremi, homojen olacak şekilde yine metal olmayan bir kaşık ile karıştırın. 100 cc lik  pomat kutusuna koyun ya da temiz bir kap da da muhafaza edebilirsiniz.

Kullanımı: Bu karışımdan lekeli olan yerlere sabah akşam olarak uygulayın. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir husus, kremi sürdükten sonra asla güneşe çıkılmaması gerekiyor. Krem, lekeli olan deriyi soyacağı için, UV ışınların direk yüze gelmesi daha da kötü sonuçlara sebebiyet verebilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.