iyimi boyle bilgi sitesi

Place Tips Nedir

Bilim ve Teknoloji 19 Haziran 2015
Place Tips Nedir

Dev sosyal paylaşım sitesi Facebook sosyal paylaşım sitesinin, yeni projelerini tanıtmaya devam ediyoruz.  Place Tips olayı nedir? 2015 yılında aktif olan bu Facebook hizmetinin özelliğini henüz kimse çok iyi bilmiyor. Place Tips kelime anlamı olarak Yer İpuçları demek. Place Tips ile Facebook size bulunduğunuz mekan ile ilgili bilgiler verebiliyor. Place Tips diğer adı ile konum ipuçları sistemi, Facebook haber kaynağında gösterilecek ve kullanıcının bulunduğu yerin daha önce paylaşılan fotoğraflarını, ilgili gönderilerini ve bilgilerini listeleyecek.

Place Tips Nasıl Kullanılır: Facebook sitesinin mobil uygulamasında karşımıza çıkan Place Tips özelliği için, telefonun ekranındaki sol menüde yer alan “Yer Önerileri”, ardından da “Önerileri Göster” seçeneğine basıldığında size bulunduğunuz yerle ilgili arkadaş çevrenizin önerilerini, yorumlarını ve fotoğraflarını gösterebiliyor. Hatta bunu bir adım daha öteye götürüyor, bulunduğunuz veya yanından geçtiğiniz mekan ile ilgili son dakika gelişmelerini siz isterseniz size sunuyor.Örneğin bir alışveriş merkezindesiniz, bu alışveriş merkezindeki yeni ürünleri, indirimli ürünleri cep telefonuna gelen bir mesajla öğrenebiliyorsunuz.

Place Tips Güvenilir mi? : Bildiğiniz üzere gelişen teknoloji bizlerde bazı kaygılara yol açıyor. Acaba izleniyor muyum? Facebook benim nerede olduğumu nasıl biliyor gibi sorular sürekli aklımızda dolaşıyor. Bu yüzden Facebook bu konu hakkında bir önlem almış, sadece kullanıcının izniyle çalışacağından, gizlilik konusunda sorun olmayacak gibi görünüyor. Facebook sosyal paylaşım sitesinin yaptığı açıklamaya göre Place Tips’e göz atmak, Facebook’ta konumunuzu ortaya asla çıkarmayacak veya adınıza herhangi bir gönderinin paylaşılmasına neden olmayacak. Bu yüzden güvenle kullanabilirsiniz. Gelişen çağda oldukça faydalı bir sistem olan Place Tips ile gittiğiniz yerler hakkında detaylı bilgi sahibi olabileceksiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.