iyimi boyle bilgi sitesi

Jackpot Kore Dizisi

Jackpot Kore Dizisi

Jang Keun Suk, Yeo Jin Goo ve Lim Ji Yeon gibi ünlü Koreli oyuncuların yer aldığı Jackpot dizisi, 28.03.2016 tarihinde izleyicileriyle buluştu. 2016 yılının en güzel tarihi Kore dizilerinden biri olan Jackpot Kore dizisinin yönetmenliğini Boo Sung Chul yapıyor. Bildiğiniz üzere Boo Sung Chul, Mask, The Heirs, My Girlfriend is a Nine Tailed Fox gibi başarılı Kore dizilerininde yönetmeniydi.

Jackpot Kore Dizisi Hakkında

Adı: Jackpot, Daebak, The Royal Gambler
Yönetmen: Boo Sung Chul
Senarist: Kwon Soon Gyu (Warrior Baek Dong Soo & Jung-Yi, Goddess of Fire)
Tür: Dram, Romantik, Tarih
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 2016
Yayın Tarihi: 28 Mart 2016 – 14 Haziran 2016
Yayın Günleri: Pazartesi ve Salı – 22:00
Ülke: Güney Kore

Jackpot Konusu

jackpot-kore-dizisiJackpot dizisi, kraliyet soyundan olan fakat alt sınıf tabakada yaşamını sürdüren talihsiz prens Baek Dae Gil(Jang Keun-Suk) ile prens olarak doğan Kral Yeongjo’nun (Yeo Jin-Goo) arasındaki mücadeleyi konu almaktadır. Girdikleri bu mücadelede Baek Dae-Gil hayatını, Kral Yeongjo ise ülkesi olan Joseon Krallığını ortaya koymuştur.

Jackpot Dizisinin Karakterleri

Jang Keun-Suk, Joseon Krallığının dahisi ve dolandırıcısı olan Baek Dae-Gil (Prens Young-Soo) karakterini canlandırmaktadır.  Baek Dae Gil Joseon döneminin en iyi kumarbazıdır. Oldukça soğukkanlı ve kindar birisidir.

Yeo Jin-Goo, kimseye boyun eğmeyen Kral Yeongjo (Prens Yeongjo) karakterini canlandırmaktadır. Birçok engelin üstesinden gelmeyi başarmış bir kraldır.

Lim Ji-Yeon, kraldan nefret eden ve kraldan intikam almaya yemin etmiş olan Dam-Seo karakterini canlandırmaktadır. Hayatta tek amacı vardır; kralı öldürmektir. İçinde beslediği kin ve nefret duygularıyla beraber adım adım saraya giden yolda ilerler. Sadece alacağı intikama odaklanan Dam-Seo’nun hayatında ne erkeklere ne de bir ilişkiye yer vardır.

Yoon Jin-Seo, Kral Yeongjo’nun (Yeo Jin-Goo) annesi olan Leydi Choi Dong-Yi (başrolünde Han Hyo-Joo’nun yer aldığı “Dong Yi” dizisinde de anlatılan Leydi Choi’dir.) karakterini canlandırmaktadır. Leydi Choi Dong-Yi, bir saray hizmetçisiyken Kral Sookjong tarafından cariyesi yapılır.

Yoon Ji-Hye, bir oyun evinin sahibi olan Hong-Mae karakterini canlandırmaktadır.

Choi Min-Soo, Baek Dae-Gil’in (Jang Keun-Suk) ve Kral Yeongjo’nun (Yeo Jin-Goo) babası olan Kral Sookjong karakterini canlandırmaktadır. Kral Sookjong soğuk kalpli birisidir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.