iyimi boyle bilgi sitesi

Meme Estetiği Nedir ve Meme Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Meme Estetiği Nedir ve Meme Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Meme estetiği, kadınların sıklıkla ihtiyaç duydukları ve günümüzde en çok uygulanan estetik türlerinden biridir. Bütün kadınlar göğüslerinin estetik açıdan güzel olmasını isterler. Meme estetiği operasyonu ile boyut meme büyütme/küçültme, dikleştirme ya da meme simetri sorunları düzeltilebilmektedir.

Meme implantı cerrahisi genellikle genel anestezi altında yani hasta uyutulup yapılır. Meme oprerasyonlarında kişi genellikle aynı gün eve dönülebilir. Çalışmaya ya da normal hayatına 3 gün içinde dönülebilir. Diğer aktivitelere ise 6 hafta sonra geri dönmesi daha uygun olmaktadır. Özellikle 1-2 hafta boyunca yorucu aktivitelerden uzak durulmalıdır.

Meme estetiği operasyonları kadınların özgüvenini ve mutluluğunu artıran, hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu estetik uygulamaların başında yer almaktadır.

Meme Estetiği Çeşitleri Neler

Meme estetiği Nedir Meme Estetiği çeşitleri nelerdir?Meme büyütme: Meme büyütme operasyonunda, Plastik cerrahi doktorunuz göğüs dokusunun altına ya da genellikle göğüs kasının altına bir implant yerleştirerek göğüsleri büyütür. Meme implant, meme dokusuna benzeyen bir kabuğun içine doldurulmuş silikon jel ya da tuzlu su çözeltisinden oluşabilir. Bu çözelti doğal meme dokusunu andıran bir özelliğe sahiptir. Meme büyütme operasyonları genel anestezi altında kişi uyutulup yapılmaktadır.

Meme küçültme: Memenin bir şekilde fazla büyük olması da estetik ve sağlık yönünden sıkıntılı olabilmektedir. Aşırı meme büyümesi gebelikte ve aşırı kilo alımına bağlı olarak çok sık karşılaşılan bir estetik sorundur. Memenin formu güzel ancak aşırı büyükse ve bu durumun aşırı yağlanmadan kaynaklandığı düşünülüyorsa yalnızca liposuction yöntemi ile göğüsler bir ölçüde küçültülebilir. Meme Küçültme operasyonları genel anestezi altında kişi uyutulup yapılmaktadır.

meme estetiğiMeme dikleştirme: Sarkık göğüsler bayanları estetik açıdan oldukça olumsuz etkiler. Göğüs dikleştirme, sarkık göğüsler için uygulanan fazla meme dokusunun alınarak göğüs uçlarının ideal pozisyonuna getirme operasyonudur. Çoğu zaman göğüs dikleştirme ile göğüs büyütme operasyonlarını birleştirilir. Bu operasyon ile göğsünüzü doğru bir şekilde konumlandırılabilir ve onlara şekil vermek için göğüs dikleştirilebilir. Operasyonda implant ile kaybedilen hacim geri kazandırılabilir. Meme dikleştirme operasyonları genel anestezi altında kişi uyutulup yapılmaktadır.

Meme asimetrisi: Aslında her göğüs asimetriktir. Ancak bazı kişilerde bu durum ilk bakışta dışarıdan belli olacak şekilde belirgindir. Asimetrik meme göğüs şeklinin, boyutunun ve meme başı pozisyonunun diğer memeye göre farklı olmasıdır. Bu durumda ne yazık ki estetik açıdan iyi bir görüntü vermez. Büyük boyutta göğüs asimetrisi psikolojik durumundan kıyafet seçimine kadar çeşitli sıkıntılara yol açabilmektedir.

Meme İmplantı Türleri Nelerdir

Meme implantı tuzlu su (tuzlu su) ya da silikon jel ile doldurulmuş yumuşak bir silikon kabuktur.

Silikon: Silikon daha doğal görünümlü bir meme yaratabilir, çünkü ağırlığı ve dokusu meme dokusuna çok benzer bir yapıdadır. Bu nedenle günümüzde meme estetiğinde silikon jel implantlar çok daha fazla tercih edilmektedir.

Tuzlu Su: Genellikle tercih edilemez. Kısa süreli meme estetiklerinde bazen kullanılmaktadır. Örneğin 24 saatlik bir meme dolgusu için memeye enjekte edilerek uygulanıyor. Bu yöntem çok sağlıklı bir yöntem değil ve sonrasında ağrı olabilmektedir.

Meme Estetiğinde 3D Tasarım Dönemi

Teknoloji geliştikçe bu tip estetik operasyonların sonucu daha net anlaşılabilmektedir. Günümüzde 3D tasarımı cihazları ile ideal göğüs şekli ve boyutu hastayla birlikte tasarlanabiliyor. Hologram ya da 3D mask teknikleri ile yeni göğüs şekli operasyondan önce kişiye gösterilebilir. Bu şekilde estetik ameliyatı olmadan, ameliyat sonrası görünüm hakkında bir fikriniz olabiliyor. Oldukça güzel ve iyi bir yöntem.

Meme operasyonu sonrasında hasta 3 hafta sürekli olarak sutyen takmak zorundadır. Bu sutyen meme ameliyatı kadar önem taşıyor. Hem implatın şekillenmesinde, hem sabitlenmesinde çok önemli. Ameliyat sonrasında ilk 10 gün denize girmek de yasak.

Meme Estetiği Fiyatları 2019 Yılı

Göğüs estetiğinde fiyatlar değişkenlik gösterir ama ortalama olarak 7000 – 9000 TL arasında bir fiyata operasyon yapılmaktadır. Göğüs estetiği operasyonu branşında uzman plastik cerrahi hekim tarafından yapılmalıdır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.