iyimi boyle bilgi sitesi

Marmaris Saklıgöl Beldesi

Marmaris Saklıgöl Beldesi

marmaris-sakligolSaklıgöl Muğla- Marmaris’in en gözde yerlerinden biridir. Muhteşem doğa görüntüsüyle adeta cenneti aratmayacak yerlerden biridir. Bir yandan yemyeşil güzelliğiyle, bir yandan eşsiz gölüyle büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Saklıgöl’e ulaşmak için Marmaris’ten Akyaka’ya giderken, Sedir Adası yoluna sapıyorsunuz. Bu ayrımdan sonra Saklıgöl tabelalarını takip ederek 10 dakika sonra bu güzel bölgeye ulaşıyorsunuz.

Bu yaz planınızda Marmaris tatiliniz varsa mutlaka bu büyülü yeri görmelisiniz. Denizin ve güneşin tadını çıkarırken sakin ve huzur dolu yerleri keşfetmek isterseniz Saklıgöl’e uğramadan geçmeyiniz.

Saklıgöl’de Yapılabilecek Etkinlikler:

Kamp kurmak: Çok geniş bir alana sahip olduğu için rahatlıkla kamp yapılacak bir yerdir. Modern hayatın getirmiş olduğu kolaylıkların dışında da hayatı devam ettirebilmenin vermiş olduğu öz güvenle birkaç gün burada kamp kurabilirsiniz. Macera tutkunları için birebir olan bu yerde doğanın vermiş olduğu huzuru hissedeceksiniz.

Ata binmek: Rehberler eşliğinde at safari turları vardır. Bu eşsiz cennet görünümlü beldede unutamayacağınız anılarınızdan biri de mutlaka ata binmek olacaktır. Ormanlıkta yeşilliğin arasında kaybolmanın ve göllerin içinde atla suya girmenin keyfini unutamayacaksınız.

marmaris-sakligol-hakkinda-Göl kenarında piknik yapmak: Gölün etrafındaki yeşil alanlara oturabilirsiniz. Gölün içindeki kaplumbağalar siz piknik yaparken size eşlik edecektir. Çocuklar için de geniş oyun parkları vardır. Rahatlıkla ailelerin tercih edebileceği bir yerdir.

-Atv sürme turları:  Atv safari turları için özel parkurlar bulunur. Rehberler eşliğinde bu güzergahta giderken önünüze çıkan çamur, su, vadi, bayır, tepe gibi birçok sürpriz sizi bekliyor.

-Tekne turları: İskelede teknenin hareket saatini beklerken burada sahil kenarlarındaki cafe, restorant gibi mekanlarda bir şeyler yeyip içebilirsiniz. Tekne hareket saati geldiğinde Sedir Adası‘na doğru yol alıyorsunuz. Sedir Adası arkeolojik bir alandır; bu nedenle koruma altında olduğu için bazı kısıtlamalar mevcuttur. Adanın çok güzel denizi ve kumsalı vardır. Ancak kumsalın bazı yerleri kapalı olduğu için oradaki tahta merdivenleri kullanıp suya girebiliyorsunuz. Adeta cennetten bir köşe olan ada, gelip görmeniz gereken yerlerden biri.

-Gölde kano gezintisi: Gölde kano ile gezinti yapmak düşler ülkesinde dolaşmak gibidir. İnsana huzur ve sakinlik verir. Bu etkinlik sayesinde tüm streslerinizden arınmış hissedeceksiniz.

Marmaris Saklıgöl’ün Meşhur Yemekleri

Yumurtalı patlıcan, Marmaris çam balı, balık ve diğer deniz ürünleri, ot ekşilemesi, döş dolması, büryan kebabı, sura dolması, karışık ot salatası, Muğla saraylısı, cızdırma.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.