iyimi boyle bilgi sitesi

Limon Suyunun Faydaları Nelerdir, Limonun Güzellik Sırları

Limon Suyunun Faydaları Nelerdir, Limonun Güzellik Sırları

Limon suyu cildinize parlaklık kazandırır. Yani sabahları cildinizi limon suyu içeren su ile yıkarsanız cildiniz gün içerisinde çok daha parlak olacaktır. Limon suyunun faydalarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Limon Suyu ve Siyah Noktalar

Sadece bayanların değil erkeklerinde en büyük sorunlarından birisi özellikle yağlı cilde sahip olduklarında oluşan siyah noktalardır. Peki ama bu siyah noktaları doğal ve bitkisel yolla nasıl yok ederiz.

Bir miktar pamuğa birkaç damla limon suyu damlatınız ve uyumadan önce bunu cildinize uygulayarak temizleyin. Siyah noktalar için ise yarım limon suyunu balla karıştırıp siyah noktalı bölgeye uygulayarak yedirin. 5 dakika kadar bekleyip soğuk suyla cildinizi yıkayın. Bu sayede siyah noktaların azaldığını göreceksiniz.

Limon Suyu ve Dişler

Dişlerinizi beyazlatmak için bilinen en belirgin özelliklerden birisi muz kabuğunun iç kısmıdır.Yine buna benzer bir doğal yöntem var. Eğer sizlerde pahalı ve kimyasal içeren diş beyazlatma yöntemlerini istemiyorsanız size güzel bir karışım tarifi verelim.

Limon suyu ile karbonatı karıştırın ve ve elde ettiğiniz macun kıvamındaki karışımı dişlerinize uygulayın. Dişlerinizin birkaç ton beyazladığını fark edeceksiniz.

Limon Suyu ve Saç Rengi

Özellikle lise çağlarında gençlerin yada bazı gençlerin diyelim saç rengini açmak gibi dertleri olur. Elbette bunu artık boyalarla yapıyoruz ama bunu doğal yolla limon suyu ile yapmakta mümkün.

Limon suyunu saçlarınıza püskürtün ve güneşe çıkın. Doğal yolla elde ettiğiniz gölgelerinizin oluştuğunu fark edeceksiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.