iyimi boyle bilgi sitesi

Kansere Davetiye Çıkaran ve Çevremizde Bol Miktarda Bulunan 7 Faktör

Kansere Davetiye Çıkaran ve Çevremizde Bol Miktarda Bulunan 7 Faktör

Günlük hayatta evimizde kullandığımız bazı eşyalar bizi yavaş yavaş öldürüyor. Kanser sinsi bir hastalık ve herkesin bir gün bu hastalığa yakalanma ihtimali var. Etrafımızda birçok kanserojen madde var. En azından kendi evinizde bu kanserojen maddelere karşı önlem almalıyız. Böylelikle bu korkunç hastalığa karşı korunabilirsiniz.

Kanserojen Eşyalar

1- Oda parfümleri: O çok güzel kokan oda parfümleri içerdikleri formaldehit ile başlı başına birer tehdittirler. Mümkün olduğunca zeolit ya da doğal yağlar içeren ürünleri tercih edin.

2- Dekoratif ve ahşap boyalar: Ahşap boyamada kullanılan tutkal, akrilik boyalar ve çözücüler kanserojen maddeler içerirler. Boyaların  içlerinde uçucu organik madde miktarı en az olan ürünü seçmeye özen gösterin. Elbette fiyatları da buna bağlı olarak yüksek olacaktır. Mümkün olduğu kadar ahşap boyaları evinizden uzak tutun.

3- Kıyafetlerin kuru temizlemeye verilmesi: Severek giydiğiniz kıyafetinizi kuru temizlemeye verdiğinizde, kuru temizlemede leke çıkartıcı ilaçlarla elbiseniz temizlenir ama bu seferde kanserojen bir elbiseniz olur. En iyisi elbisenizi evde kendiniz temizleyin. Seçtiğiniz kıyafetler kuru temizlemeye ihtiyaç duymasın. Eğer kuru temizlemeyi kullanmak zorundaysanız, sıvı karbondioksit yöntemini kullanan yerleri tercih edin.

4- Mikro dalga fırın: Pratik kullanımından dolayı mutfağınızın en önemli eşyalarından biridir ama bu üründe kansere davet çıkarıyor.

5- Mumlar: Yapay olarak koku özelliği eklenmiş olanlarından uzak durmaya çalışın, doğal olarak hazırlanmış olanları tercih edin.

6- Halı şampuanları: Temizlik malzemeleri kullanırken en az toksik olanları seçmeniz gerekiyor. Halı şampuanları oldukça toksik şampuanlardır.

7- Deterjanlar: Tüm temizlik ürünleri kimyasaldır. Bunların yerine doğal ev yapımı deterjanlar kullanabilirsiniz. Kokulu temizlik ürünlerinden kaçınmalı, hijyen sağlamak için doğal malzemeler kullanmalısınız. Doğal temizlik ipuçları hakkında bilgi için Erkan Şamcı’dan Faydalı Bilgiler yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tüm listeyi görmek için: Evdeki Bu Eşyalar Kanser Yapıyor linkini inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.