iyimi boyle bilgi sitesi

Kansere Davetiye Çıkaran 5 Gıda

Sağlık 8 Ekim 2017
Kansere Davetiye Çıkaran 5 Gıda

Teknolojinin yan ürünü haline gelen kanser vakaları günümüzde en üst düzeylere çıkmış durumda. En ölümcül hastalıklardan biri olan kanserden korunmak için caba harcamamız gerekir. Yoksa kanser bizleri harcayacak.

Çok Geç Olmadan Bu Gıdalardan Uzak Durun

1- Sosis ve salam: Bunların içinde çok fazla nitrat vardır. Kanser koruma komisyonu, çocukların ayda 12 adetten fazla sosisli sandviç yememelerini önermektedir. En doğrusu sosis gibi işlenmiş et ürünlerinden mümkün olduğu kadar uzak durmaktır.

 

2- Yağda kızarmış şekerli çörek veya lokma: Lokmalar kansere yol açan gıdalardan biridir. Birincisi, bunlar beyaz undan, şekerden ve hidrojene yağdan yapılır, sonra yüksek ısıda kızartılır. Bunlar, belki de kanser riskini arttırmak için yiyebileceğiniz en kötü yiyecektir. Lokmadan uzak durun. Özellikle İzmir’de lokma dağıtmak adettir. İnsanlar çevrelerine hayır için lokma dağıtır. İyi bir düşünce olabilir ama sevdiklerinize ve çevrenizdeki insanlara zehir dağıttığınızı bilmenizi isteriz.

3- Kızarmış patates: Lokmalar gibi, kızarmış patates de hidrojene yağdan yapılır, sonra yüksek ısıda kızartılır. Bunlar ayrıca, kızarma işlemi sırasında ortaya çıkan ve kansere neden olan akrilamid maddesini de içerir.

4- Cips, kraker ve kurabiye, bisküvi: Bunların hepsi beyaz un ve şekerden yapılır. Etiketinde trans yağlar içermez yazılı olsa bile, genellikle az miktarda da trans yağ içerir.

5- Jelibom ve şekerli gıdalar: Özellikle çocukların maruz kaldığı bu tatlı zehir sağlığımız için çok zararlıdır. Jelibom gibi gıdalar tamamen yapay ve zararlıdır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.