iyimi boyle bilgi sitesi

Kameralı Cihazlarla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kameralı Cihazlarla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Evinizde su tesisatı kaçağı olduğu zaman en büyük korkumuz fayans ve duvarların kırılıp dökülmesidir. Su kaçağının olduğu boruyu bulana kadar birçok yeri kırmak zorunda kalırsınız. Betonda su sızıntısı olduğu zaman sorunun kaynağını bulmak ve tamir ettirmek gerekmektedir. Çözüm ise aslında basittir. Beton altında oluşan su kaçaklarının yeri makinalı cihazlarla tespit yaparak bulunabilmektedir. Eskidendi o kırıp dökmek işi. Önceki yıllarda tesisatçılar suyun kaçak yaptığı noktaya ulaşmak için, 3-5 noktadan kırım yaparlardı. Evin içi köstebek yuvasına dönerdi. Sonuç zor da olsa olumlu sonuçlanırdı ama bu iş çok zahmetli olurdu. Su tesisatı tamirinden sonra evde ayrıntılı bir temizlik yapılması gerekirdi. Bu kabus bitti artık. Son teknoloji yöntemlerle daha temiz bir şekilde bu sorundan kurtulabilirsiniz. Üstelik daha az maliyetle.

Termal Kamera Cihazı İle Su Kaçakları Tespiti

termalkamera-su-tesisati-kacak-bulmaSu tesisatında oluşan su kaçaklarını termal kamera ile bulabilirsiniz. Termal kamera gelişmiş bir teknolojik cihaz olarak ısıya son derece duyarlı bir sistemdir. Kameranın görüş açısındaki ısı farklılıklarını ayrıntılı bir şekilde analiz eden cihaz, gözle görünmeyen su kaçaklarını çok net bir şekilde saptar. Hatta duvarda ya da zeminde oluşan rutubeti ve nemi net olarak görmemizi sağlar. Bu gelişimş özellikler sayesinde ince sızıntı şeklindeki su kaçaklarını bile basitce bulabilirsiniz. Bu yöntem iç ve dış mekanlarda kullanılabilir. Termal kamera su kaçağı tespiti yöntemi; sıcak su, soğuk su ve kalorifer peteği tıkanıklıklarının ve sızıntılarının görüntülemede en etkili yöntemdir.

Su kaçağı tespit işlemlerinde her işde olduğu gibi tecrübe, bilgi ve teknoloji kullanımı oldukça önemlidir. İstanbul, Ankara ve İzmir de başlayan bu gelişmiş yöntem artık, tüm şehirlerimizde uygulanmaktadır.

Akustik Dinleme Cihazı İle Su Kaçakları Tespiti

su-sizintisi-bulma-yontemleriGelişmiş kulaklık sistemi, hassas dinleme mikrofonu, iyi bir analiz yeteneğine sahip bilgisayarlı sistem ile su kaçağı olduğu düşünülen bölgede sessiz dinleme yapılır.  Bu gelişmiş son yöntem ile değerlerin en yüksek olduğu nokta tespit edilir. Dinlenilen yere göre ses düzeylerinde değişmeler olur. Kaçak bölgesindeki ses farklılığı sayesinde kaçak ya da tıkanıklık en doğru ve kesin bir şekilde tespit edilir. Bu yöntem özellikle gözle görünmeyen küçük kaçaklar için kullanılır. Bu yöntem sayesinde gereksiz yere duvar ve zeminleri kırmadan, dökmeden zahmetsizce çözüm bulunmuş olur. Akustik dinleme cihazı ile zaman ve maliyet açısından diğer sistemlere göre daha pratiktir. Bu cihaz ile kaçak tespitinde çok daha iyi sonuçlar elde edilir. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda rahatlıkla su kaçağı tespiti bu gelişmiş cihazlar ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.