iyimi boyle bilgi sitesi

İlginç gelenekler

İlginç gelenekler

1– İlginç geleneklerin ülkesi Hindistan’da gelin ve damat için kutsal ateş yakılır ve etrafına minder konur. Kutsal ateşin etrafına 4 tur dönüldükten sonra mindere ilk kim oturursa evde onun sözünün geçeceğine inanılır.

2– Kuzey Kore de evlenmeden önce çiftin evine tahta bir ördek yerleştiriliyor. Çift tahta ördeği ters olarak koyarsa bu çiftin kavga ettiklerini gösteriyor. Eğer ördek düz bir biçimde kalırsa bu da çiftin çok iyi anlaştıkları anlamına geliyor.

3– Bosna Hersek’de damat adayı, kızın evine davet edildikten sonra kızın ailesi tarafından bazı küçük sorulara maruz kalır ve bu soruların cevabına göre kızın ailesindeki büyükler damat hakkında bir karara varır. Karardan sonra damada kahve ikram edilir. Kahve tuzlu ve ekşiyse damat reddedilmiş, tatlıysa uygun görülmüş anlamına gelir.

4– Pakistan’da damat adayı kızın aile büyükleri tarafından bir sınavdan geçirilir. Damada akla gelmeyecek ağır küfürler edilir. Damat adayı tüm bu ağır küfürlere katlanabilir ve soğukkanlı davranabilirse bu zor sınavdan başarıyla geçmiş olur.

5– En ilginç geleneklerden biri de Guam’da. Guam’da bakirelerin evlenmesi yasak. Bunun için kızlar evlenmeden önce bekaretini para karşılığı bu işi yapan kişilere bozduruyor.

6– Hindistan’da evlere gündeliğe gelen kadınlar evdeki bekar gencin cinsel ihtiyacını karşılamak zorundadır.

7– Moritanya’da obezite bir gelenek olmuş durumdadır. Evlenme çağına gelen kızların en az 60 kilo, en fazlada 100 kilo olması gerekiyor. Eğer yemek yemezlerse de kızlara ceza veriliyor.

8– İlginç bir gelenek de Kolombiya’da yaşanıyor. Gelinin kızın annesi gerdeğe giren çiftin yatağının kenarına oturarak ilk ilişkiye şahitlik ediyor. Damadın ve kızın halini siz düşünün.

9– Kuzey Kore’de kadınlarda 25, erkeklerde ise 27 yaşın altında evlenmek kanunen yasaktır. Evlenmeden önce bireylerin askerlik ve devlete karşı olan diğer yükümlülüklerini yerine getirmiş olması gerekir.

10– Hindistan’da Shiva’ya tapan gizli Hint örgütü üyeleri, Shiva’yı en üstün tanrı olarak görüyorlar. Shiva’nın her şeyi yarattığına inandıkları için hiçbir şeyin kötü olduğuna inanmıyorlar. Shiva’ya inanan bu grup bu yüzden her türlü cinsel aktiviteye katılıyor, uyuşturucu kullanıp, alkol tüketiyorlar. Tabu anlayışları yok. Garip olan gelenekleri yamyam olmaları ve bunun için özel tapınakları var. Kıyafetlerini ölülerden temin ediyor, ölüyü yakıp ısınıyor ve yemeğini nehirden temin ediyorlar. Nehir üstünde sürüklenen kadavralar yakalanıyor ve uzuvlar kesildikten sonra çiğ olarak yeniyor.

11– Endonezya’nın Amboyna Adası’nda ürünün az olacağı belirlenirse, erkeklerin güneş batımında çıplak olarak tarlaya gidip ekinlerin arasında mastürbasyon yapmaları gerekiyor.

12– Endonezya’nın Java adasının merkezinde bulunan Gunung Kemukus adlı dağ, ilginç dini ve turistik ayiniyle şaşırtıyor. Eski bir Java dininden kalma inanışta, dağa gelen insanlar hangi sınıftan ya da meslek gurubundan olursa olsun evli ya da bekar bir yabancıyla cinsel ilişkiye giriyorlar..

Yorumlar

Yazıya 5. yorum yapılmış.

Sanya 25 Ağustos 2017

Ay iğrenç yaa

ZEYNEP ARSHİ 31 Ağustos 2017

8. Pakistan da olmuyor mu admin yanlış söylüyorsamsa Özür dilerim

Gs kızı 7 Ekim 2017

Aman Allah ım gerçekten iğrenç

hritikfanı 19 Ocak 2018

Gerçekten iğrençmiş.

türkiyeli 6 Şubat 2018

kendi geleneklerime kurban olurum.şük ürettim ya bunlar ne?