iyimi boyle bilgi sitesi

En Güzel Cuma Namazı Mesajları

Dini Bilgiler 17 Kasım 2015
En Güzel Cuma Namazı Mesajları

Cuma günleri Müslümanlar için çok önemlidir. Bu güzel günü dostlarımızla paylaşmak isteriz, onlara güzel dilekler ve mesajlar yollamak isteriz. Perşembe gecesi geldiğinde içimizi bir huzur kaplar. Cuma namazına gittiğimizde arkadaşlarımız ve dostlarımızla karşılaşırız. Onlarla cami önünde sohbetler yaparız. Ama bazı dostlarımızla farklı şehirlerde olduğumuzdan bu güzel duyguyu paylaşamayız. Böyle zamanlarda en azından onlarla iyi dileklerimizi içeren bir mesaj yollamak isteriz. Bu yazımızda en güzel cuma namazı mesajlarını sizler için derledik. Sizde eklemek istediğiniz güzel cuma namazlarını yorum kısmına yazarak İslam alemi ile paylaşabilirsiniz. Müslüman olan olmayan tüm kardeşlerimize hayırlı cumalar diliyoruz.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, bu güzel günün bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

Allah’ım! Bu mübarek Cuma gününün hürmetine, bizi sevdiğin kullar arasına kat, bizi çok sabreden, çok şükreden kullarından eyle. Sıhhat ve afiyet daim eyle. Sevdiklerimizi bize bağışla. Amin! Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım ezan sesiyle uyanan, namazla huzura varıp Secde ile yaklaşan, dua ile kulluğunu anlayan mü’min olmayı nasip eyle. Amin! Hayırlı cumalar dilerim.

Ömrümüzün hikayesini yazan en büyük ve en güzel yazıcı olan Rabbim, gönlünüzden geçen güzellikleri alnımıza kader diye yazsın. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

en-guzel-cuma-namazi-mesajlariBizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah’ın müminlerini bağışlaması dileğiyle cumanız mübarek olsun!

Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af buyursun. Bizlere esenlik versin. Hayırlı cumalar dilerim.

Af dilemekten sakın çekinmeyin, hiç bir günah ALLAH’ın rahmetinden büyük değildir. Hayırlı cumalar dilerim.

Allahümme salli ve ala seyyidina Muhammed ve ala ali seyyidina Muhammed hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Hazreti Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

Dua aşktır, dua huzurdur, dua umuttur. Hayırlı, huzurlu, umutlu, aşk dolu hayırlı cumalar dilerim.

Avuç içlerinizde sakladığınız bütün duaların kabul olması dileğimle. Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım ne olur hiçbir anne ve babanın yüreğine, evlat acısı derme. Çocukları, kirli dünyamızdan koru, sakla. Çocuklarımızı sağlık ve huzurlu kıl. Hayırlı cumalar dilerim.

Bir gül kurur, kalpteki sevgi kurumaz. Yağan yağmur durur, gönüldeki fırtına durmaz. Her şey unutulur ama sevilen insanlar unutulmaz. Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım, ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat. Hayırlı cumalar dilerim.

Kar taneleri çok özeldir. Biri diğerine asla benzemez. Aynısı yeryüzüne asla inmez. Kartanesi  kadar değerli olan sevdiklerime, hayirli cumalar dilerim.

Rabbim üzüntülerimizi anlık, sevinçlerimizi ömürlük, dualarımızı tez zamanda kabul eyle. Amin! Hayırlı cumalar dilerim.

Şükür etmedikten sonra dünyaları yesen ne fayda! Şükürle başladıktan sonra; bir kuru ekmek değmez mi dünyalara.(Şems) Hayırlı cumalar dilerim.

Cuma namazı saflarda bir olan bedenler misali, gönüllerin de Efendimizin(sav) sancağı altında bir olmasını dileklerimle hayırlı cumalar dilerim.

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım dualarımın kabul olmasını engelleyen tüm günahlarımı affet. Amin! Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun.

Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. beni benden uzağa at, senden uzağa atma. cumanız mübarek olsun.

Bazı müminler cennete hasret yaşar. Bazı müminler de vardır ki cennet onları hasretle bekler. Cennetin hasrete beklediği müminlerden olmak duasıyla, hayırlı cumalar dilerim.

Kimi zamanlar vardır en muhabbetli en uhuvvetli ve en güzel, en içten müminin bayramıdır böyle zamanlar. En güzel günün cuma bayramın olsun.

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. Sende dua et ALLAH için. cumanız mübarek olsun.

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

Sağanak sağanak rahmet yağsın yuvanıza, her gün Resulullah girsin rüyanıza, melekler amin desin dualarınıza! Dualarda buluşmak dileğiyle, hayırlı cumalar dilerim.

Ey nefsim şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin, bırak yakamı secde edeyim sen huzura er, Ben imanla öleyim. Hayırlı cumalar dilerim.

Ettiğiniz her dua derdinize deva hastalığımıza şifa sevdiklerinize mutluluk ve huzur versin. Amin! Selam ve dua ile hayırlı cumalar dilerim.

O mucizeleri yaratan Rabbim! Kullarına affedici Rabbim! Sen ne dersen o olur, biliriz. Dualarımızı hayırlıysa kabul eyle. Amin! Hayırlı cumalar dilerim.

Varsın olmasın hayatta her istediğimiz. Biz olana “elhamdulillah” olmayana “eyvallah” demesini biliriz. Hayırlı cumalar dilerim.

Bir kapıya bir kere gidersin, ikincisinde utanırsın. Ama Rabbine hergün gidersin doyamazsın. Hayırlı cumalar dilerim.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği cuma gününü kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.
Her “cuma” bir huzur her sabah bir umuttur! Huzurunuz ve umudunuz daim dualarınız kabul olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

Ey benim güzel mevlam, benim senden istediklerimi değil; Senin bende görmek istediklerini yaşat bana. Amin! Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım! evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma. Fakirlere yadım et, zalimlere fırsat verme. Hayırlı cumalar dilerim.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.