iyimi boyle bilgi sitesi

Din ile İlgili Bilmediklerimiz

Dini Bilgiler 16 Kasım 2016
Din ile İlgili Bilmediklerimiz

Dinle ilgili bilmediğimiz o kadar çok şey var ki; bazen kitaplardan, bazen kulaktan dolma bilgilerle yalan yanlış bilgiler öğrenebiliyoruz. Dinle ilgili bazı bilgileri sizinle paylaşmak gerekirsek;

1– Şeytanın 1 saniyede dünyanın etrafında 7 kez dönebilecek bir güce sahip olduğunu söylenir.

2– Bütün insanlar hangi yaşta ölürlerse ölsün, ahirette 33 yaşında olacağı söylenir.

3– Şeytanın çift cinsiyetli olduğunu ve kendi kuyruğu ile çiftleşerek üredikleri söylenir.

4– Yemin eden birinin yeminini bozması sonucu, 10 fakiri sabah – akşam karnını doyurmalı ya da giydirmelidir. Fakat karşılayacak kadar gücü yoksa, 3 gün art arda 3 gün oruçu tutmalıdır.

5– Anne olan kadın, kocası ile cinci münasebetten sonra gusül abdesti alamadan küçük bebeği ağladığı için hemen bebeğini emzirebilir. Annenin sütü kirlenmez. Bebeğine haram süt emzirmiş olmaz. Emzirdikten sonra yine gusül abdestini almalıdır.

6– Adet gören bir bayan yeni doğmuş bir bebek için ziyarete gidebilir ve bebeği kucağına almak hiç bir sakıncası yoktur. Genellikle toplumda adetliyken çocuğa bakmak, çocuğun yüzünde kızarıklık ve sivilce gibi şeylerin çıkmasına sebep olduğu yönünde yanlış inanışlar vardır. Bunlar halk arasında bilinen yanlış bilgilerdir.

7– Öldükten sonra 30 dakika içerisinde, vücutta refleks diye bir şey kalmıyor. Bundan dolayı vücut gevşeyerek ağız ve göz kapakları açık kalıyor. 24 saatin içinde ölünün vücudu çürümeye başlar. İlk çürüyen organlar, göz, beyin, bağırsak ve midedir. Ölü insan kilolu ise, daha çabuk çürür. Bebekler ve tuzlu suda boğulanlar ise daha geç çürür. En geç çürüyen organlarımız kalp, böbrek, mesane ve rahimdir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.