iyimi boyle bilgi sitesi

Dilek İmamoğlu Kimdir

Dilek İmamoğlu Kimdir

İstanbul belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek Kaya İmamoğlu, 18 Kasım 1974 tarihinde Trabzon ilimizde doğmuştur. Dilek İmamoğlu, ilkokulu Trabzon’da okumuştur. Dilek İmamoğlu İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümünü bitirdikten sonra Kamu Maliyesi bölümünü de bitirmiştir. Üniversiteden sonra ailesinin tekstil şirketinde finans işiyle uğraşmaya başlamış. Dilek İmamoğlu Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans da yapmıştır. Kadir has üniversitesi’nde “insan kaynakları” doktorası yapıyor.

Dilek Kaya ve Ekrem İmamoğlu ile bir aile ortamında tanıştılar. Ekrem İmamoğlu ilk görüşte aşık olmuştu. Kısa süre sonra evlilik teklifi yaptı. Fakat Dilek Kaya, Ekrem İmamoğlu’nun teklifini nazikçe ret etti. Çünkü Dilek Kaya, üniversiteye gitmek istiyordu. İmamoğlu’nun ‘Hem oku hem de evlenelim’ teklifini kabul etmedi. Dilek o yıl istediği üniversiteyi kazanamayınca Ekrem İmamoğlu’nun ‘ikna gücü’ bir kez daha devreye girdi. Bu kez aldığı yanıt evet olmuştu. Genç çift kısa süre sonra nişanlandı. Nişanlılıkları sürerken Dilek, İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü’ne kaydoldu. Bu kayıttan ailenin haberi olmamıştı. Yalnızca Ekrem İmamoğlu biliyordu. Ekrem İmamoğlu, çok sevdiği eşinin üniversite okuma hayalinin gerçekleşmesi için her türlü desteği vermeye hazırdı. 18 Kasım 1995 tarihinde Dilek İmamoğlu ve Ekrem İmamoğlu, sade bir düğünle evlendiler.

Dilek İmamoğlu düğünİlk çocukları Selim 1997 yılında doğdu. 2005 yılında ise Semih doğdu. 2011 yılında da 2 erkek çocuktan sonra kızı Beren doğdu. Dilek İmamoğlu, 3 çocuğunu eşi Ekrem İmamoğlu ile birlikte sevgiyle büyütmüşler ve Türkiye’de örnek aile olarak da ülke çapında takdir kazanmışlardır. Dilek İmamoğlu, aynı zamanda eşi Ekrem İmamoğlu’na belediye başkanlığında yardımcı olmuştur.

Sosyal yönü aktif olan Dilek İmamoğlu, bir engelliler gününde onların sorunlarını anlamak için bir gününü tekerli sandalyede geçirmişti. Sokaklarda bu şekilde gezen, ulaşımı tekerlekli sandalye ile gerçekleştiren Dilek İmamoğlu, Beylikdüzü’nün eksiklerini o dönemde Belikdüzü belediye başkanı olan eşine rapor etmişti.

Dilek İmamoğlu Hakkında

Dilek İmamoğlu aileAdı: Dilek İmamoğlu

Evlenmeden önceki soyadı: Kaya

Doğum yeri: Trabzon

Doğum tarihi: 18 Kasım 1974

Göz rengi: Mavi

Saç rengi: Sarı

Boyu: 165 -170 cm

Kilosu: 55 – 60 kg

Dilek İmamoğlu ve Ekrem İmamoğluMedeni durumu: Ekrem İmamoğlu ile evli (18 Kasım 1995).

Çocukları: Semih İmamoğlu, Mehmet Selim İmamoğlu, Beren İmamoğlu

Burcu: Akrep

Özellikleri: Güzel ve hoş görünümlü. Saygılı ve dürüst. İçinin güzelliği yüzüne yansımış mükemmel bir kadın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.