iyimi boyle bilgi sitesi

Elon Musk Hakkında 12 Bilgi

Elon Musk Hakkında 12 Bilgi

Elektrikli araçlardan Mars’ta yaşam kurmaya kadar pek çok farklı düşüncesi olan Elon Musk, geleceğe yön veren dahilerden biridir. Henüz 20’li yaşlardayken yaptığı önemli atılımlar sayesinde genç yaşta milyoner olmayı başardı. Hiç düşünülmeyeni düşünen ve hiç yapılamayanı arayan Elon Musk hakkında çok bilinmeyen var. Bazıları blockchain sisteminin arkasında bile Eron Musk olduğunu düşünülüyor. Eron Musk uzay ile ilgili çalışmaları ve elektrikli araba modeli TESLA ile ilgi odağı olmayı başardı. Bu vizyon sahibi dahi hakkında az bilinen ilginç bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Elon Musk Hakkında Az Bilinenler

1– Programlamaya çok küçük yaşlardan beri ilgi duyan Elon Musk 12 yaşındayken “Blastar” isimli bir oyun yazdı ve bunu 500 dolara sattı. Commodore VIC-20 üzerinden yarattığı oyun günümüzde hala oynanabilir durumdadır.

2– Lisedeyken günde yemek için sadece 1$ harcardı. Ekonomik durumu çok iyi değildi ama çok akıllıydı. Okul parasını ödeyebilmek ve para kazanabilmek için evini partilere kiralardı. Bu partilerin kişi sayısı 500 kişiyi bulurdu ve kişi başı 5$ giriş ücreti alırdı.

3– Eğlenceli bir ofis ortamında çalışanlarının işe daha çok motive olacağını düşünen Elon Musk, bu sebeple ofise roller coaster koyarak sıradışı yönünü ortaya koyuyor.

4– Iron Man filminde Robert Downey JR.’ın canlandırdığı Tony Stark karakteri Elon Musk’tan esinlenerek yaratılmıştır. Teknoloji dehası ve zengin iş adamı olarak canlandırılan Tony Stark karakteri için “Elon Musk’ın daha gösterişli hali” denir. Hatta Iron Man 2 filminin bir sahnesinde de Tony Stark ile küçük bir diyalogları vardır.

5– Başarısının sırrının duş almak olduğunu söylüyor. En büyük gündelik alışkanlığı ise duş almak.

6– Elon Musk’ın resmi olarak Tesla Motors’dan aldığı para yıllık 1$’dır. Şirketin kurucularından olmayan ama sonradan şirkete dahil olarak şirkete büyük değer kazandıran Elon Musk CEO görevini üstlendiği şirketten çok fazla para kazansa da maaşı 1$ olarak görünmektedir.

7– İflasın eşiğinden döndü: Boşanma tazminatı taleplerine Musk, “Hiç naktim kalmadı” şeklinde yanıt vermiş ve bunu yasal belgelere dayandırmıştı. Musk’ın bu dönemde eş dosttan aldığı borçlarla yaşadığı ve elinde kalan 35 milyon doları Tesla’ya yatırdığı belgelendi.

8– Güney Afrika’da doğan Elon Musk’ın ayrıca Amerika ve Kanada vatandaşlığı da bulunmaktadır. 19 yaşındayken Kanada’da yaşamak için Güney Afrika’dan ayrıldı ve bir Kanada vatandaşı oldu. 2002 yılında ise Amerika vatandaşlığı aldı.

9– Üç kez evlenip boşanan Musk’ın 6 oğlu var: Musk ilk evliliğini üniversiteden arkadaşı Justine Wilson ile 2000 yılında yaptı. 6 çocuk sahibi olan çift 2008’de boşandı. Musk, 2010 yılında evlendiği Talulah Riley’den 2012 yılında boşandı. 2013 yılında tekrar evlenen çift 2017 yılında tekrar boşandı.

10– Üniversitedeyken insanlığın geleceğine odaklanmaya karar verdi: Üniversitede insanlığın geleceğini etkileyecek konuları; İnternet, sürdürülebilir enerji, uzayın keşfi (özellikle yerkürenin dışında yaşam), yapay zeka ve insan genetik kodunun yeniden programlanması olarak sıraladı.

11-Space X şirketi ile 20 yıl içerisinde uzay yolculuğunun mümkün hale geleceğini belirten Musk, Mars’ta yaşamanın yanında uzayda bir havalimanı inşa etmek gibi bir hedefe de sahip.

12– Hyperloop adlı bir taşıma şirketinin de sahibi olan Musk, mıknatıs üzerinde yol alan bir vagon ve 1000 km hızla gidecek bir tren projesinin olduğunu söylüyor.

Yorumlar

Yazıya 2. yorum yapılmış.

Nefes 2 Mart 2018

Perika zinta ve kojal hakında neden bilgi vermedin lütfen lütfen verin admin

Sanya 9 Mayıs 2018

Maşallah bir çok oğlu olmuş gerçi oğlunun birisi ölmüştü