iyimi boyle bilgi sitesi

Yüzünüzdeki Kırışıklıkları Azaltmak İçin Bazı Özel Karışımlar

Yüzünüzdeki Kırışıklıkları Azaltmak İçin Bazı Özel Karışımlar

Yaşlanmanın ilk belirtileri göz çevresinde ve yüzde oluşan kırışıklıklardır. Evde yapacağınız bazı özel karışımlar ve uygulamalar ile bu kırışıkları azaltabilirsiniz. Çoğu kişi kırışıklar ile savaşmak için kozmetik ürünleri denemektedir. Uygun ürünü bulana kadar pek çok markanın pek çok ürününü denemek gerekebiliyor. Bu pahalı kozmetik ürünleri denemeden önce evinizde hazırlayacağınız bazı özel karışımlar ile güzel sonuçlar alabilirsiniz. Kırışıklıklarınız ile doğal yoldan savaşmak isterseniz aşağıda bahsedeceğimiz bazı yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Evde Uygulayabileceğiniz Özel Karışımlar

1- Hindistan cevizi yağı:  Kırışıklıklar için popüler bir ev çözümüdür. Uyumadan önce göz çevresine küçük miktarlarda uygulanması ve gece boyunca muhafaza edilmesi gerekmektedir. Ayrıca hindistan cevizi yağı yerine zeytinyağı ya da kokusuz olmak kaydı ile hint yağı da kullanabilirsiniz. Bu yağlar kırışıklıkları önlemek için yeterli nem sağlar.

2- Göz çevresine ananas suyu uygulayın: Göz çevresine ananas suyu sürün ve yıkamadan önce yaklaşık 30 dakika boyunca böyle bırakın. Ananasta bulunan bromelain denilen alfa hidroksi asitin, özellikle göz çevresinde olmak üzere yüz kırışıklıkları ve ince çizgileri yumuşatmak için faydalı olduğu tespit edilmiş. Bizden söylemesi denemekte fayda var.

3- Limon suyu ve taze kaymak:  Biraz taze kaymak ile 4-5 damla limon suyunu karıştırın. Bu güzel karışımı yüzünüze sürün ama gözünüze kaçırmayın. Bir saat sonra yüzünüzü yıkayın ancak sabun kullanmayın.

4- Papaya püresi ya da elma-yeşil üzüm suyu: Bunları yüzünüze uygulayıp bir saat bekletin, sonrasında su ile yıkayın.

Ayrıca aloe vera jeli ile karıştırdığınız salatalık suyu da cilt kırışıklıklarını önlemek için faydalıdır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.